Norm Ender Mekanın Sahibi şarkısı Spotify’dan kaldırıldı!

maxresdefault 7

Norm Ender Mekanın Sahibi şarkısı sürpriz bir şekilde Spotify’dan kaldırıldı. Peki, beat’i çalıntı olduğu söylenen şarkı neden kaldırıldı? İşte detaylar.

Norm Ender, bu yazın başlarında Mekanın Sahibi ile yeni bitme rapçileri topa tutmuştu. Ben Fero, Ezhel, Ceg ve Burry Soprano gibi TRAP müzik işi ile uğraşan rapçileri eleştiren Norm Ender, şarkısında popüler kültüre köle gibi yapış lafını kullandıktan sonra Defacto reklamında şarkısını kullandırması ile çok tepki almıştı.

Mekanın Sahibi’nin beat’inin de Young Slatt & B Stakk Feat Peewee Longway – Work My Move şarkısına benzemesi ile tekrardan gündeme oturan Norm Ender, bugün ilginç bir yaptırım ile karşılaştır.

Spotify Premium fiyatı zamlandı!

Young Slatt‘ın geçtiğimiz gün Instagram hesabından Norm Ender’in beat’inin çalıntı olduğunu dile getirmesinin ardından Spotify bir yaptırım uygulama kararı almış gibi görünüyor.

Spotify bugün sürpriz biz şekilde Norm Ender’in Mekanın Sahibi şarkısını platformundan kaldırdı. Şimdilik sadece Spotify’da bu şarkının remixleri yer alıyor. Apple Music‘te ise şarkının orijinali hala duruyor.

Spotify‘ın neden böyle bir yaptırım uyguladığı henüz bilinmese de bunun çalıntı beat iddiaları ile bir alakasının olabileceği düşünülüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir