Ana sayfa Facebook Facebook logo değiştiriyor

Facebook logo değiştiriyor

Facebook logo değiştirerek yeni bir imaja sahip olmaya çalışıyor. Dev sosyal ağ servisinin yıllardır alışılagelen mavi beyaz logosu artık kullanılmayacak. 

Zuckerberg yeni logo operasyonu ile yıllardır çok fazla yıpranan Facebook imajına yeni bir ruh kazandırmak istiyor.

Facebook logo değiştirerek imaj değiştirebilir mi? 

Gençleri kaybetmeye başlayan Facebook, yeni logosuyla diğer tüm uygulamalarının da ona ait olduğunu herkese hatırlatacak. Çok popüler olan Instagram, WhatsApp ve Oculus gibi markalarda da Facebook logosu kullanılmaya başlanacak.

Öte yandan yeni Facebook logosu çok da yabancı bir görünüme sahip değil. Düz, klasik bri fontla yazılan Facebook yazısından oluşan logo, Facebook’un yeni sadelik politikasını yansıtacak.

Ancak bu değişimin sadece kozmetikle sınırlı kalacağı düşünülüyor zira Facebook’un potikalarını değiştirmeye yönelik bir hazırlığı olmadığı biliniyor. Bu politikaların bir çoğu da dünyanın tepkisini çekiyor.

Örneğin Avrupa Parlemantosu ve hatta ABD Kongresi Facebook’un daha küçük şirketlere ayrılarak farklı yöneticilerle yönetilmesini istiyor. Ancak Zuckerberg Facebook’u bölmeden kendi yönetiminde tutacağını ısrarla tekrarlıyor. Bu da Facebook’un tekel oluşturan uygulamalara imza atmasına neden olabiliyor.

Rusya NASA için uzay gemisi inşa edecek

Ya da Facebook’un politik kurumlardan gelecek reklamları kontrol etmeden yayınlayacağını açıklaması da büyük tepki toplamıştı. Facebook, bu reklamların arasında iftira, yalan haber gibi detaylara yer verenleri de engellemeyeceğini dile getirmişti.

facebook logo

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler