Ana sayfa Akıllı Telefon Nokia’dan giriş seviyesi akıllı telefon! Nokia 2!

Nokia’dan giriş seviyesi akıllı telefon! Nokia 2!

Bir zamanlar cep telefonu pazarının lider ismi konumunda bulunan Nokia, giriş segmentindeki ilk modeli Nokia 2 ile model yelpazesini genişletiyor.

Günümüzden bir 10 – 15 sene öncesinde cep telefonu pazarını neredeyse tekeline geçiren Nokia, sonrasında ise hayli zor günler geçirmişti. İflasın eşiğindeyken önce Microsoft, ardından da HMD Global tarafından satın alınan köklü şirket, şu aralar tekrardan güç kazanma çabasında.

En son Mobil Dünya Kongresi’nde orta segmente hitap eden 3 farklı akıllı telefon modeli ile karşımıza çıkan Finli üretici, şu aralar amiral gemisi modeli üzerinde çalışıyor. Fakat Nokia’nın hedefleri bununla da sınırlı değil. Zira ortaya çıkan yeni bir rapora göre, müşteri kitlesini genişletmek isteyen Nokia, giriş segmentideki modellere de yoğunlaşmış durumda. Çin kaynaklı raporda Finli üreticinin Nokia 2 isimli yeni bir model üzerinde çalıştığından bahsediliyor.

Nokia 2 gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 212 yonga setinden alacak. En azından şimdilik sızdırılan bilgiler bu yönde. Tasarım anlamında Nokia 3 ile aynı hatlara sahip olan Nokia 2’nin ilk etapta, gelir seviyesi düşük bölgelerde satışa sunulması planlanıyor.

nokia 2

Elbette dip not olarak belirtelim. Bu bilgiler henüz HMD Global ya da Nokia tarafından doğrulanmış değil. Fakat Nokia akıllı telefon pazarında üst sıralara tırmanmak istiyorsa, giriş sekmentindeki müşteri kitlesine de hitap etmeli. Bu da inkar edilemez bir gerçek.

Moto Z2 Force hayal kırıklığı yaratabilir

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler