Nokia bilgisayar pazarı için vites arttırıyor!

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Akıllı telefon pazarında bir türlü istediği seviyelere ulaşamayan Nokia, PC pazarında daha güçlü hamleler yapabilmek için strateji değişikliğine gidiyor. Finli şirket artık PC pazarında da fırtınalar estirecek. İşte detaylar.

Nokia bilgisayar pazarı için vites arttırıyor! Nokia denildiği zaman akıllara ilk gelen şey birbirinden popüler telefonlar üreten bir markadır. Ancak bu algı oldukça geride kaldı çünkü şirket ne zaman ki Microsoft’un hakimiyetine geçti, o zaman telefon dünyasındaki hakimiyetini tamamen yitirdi. Bununla birlikte istediği şeyin eriyip yok olmak olmadığını anlayan Nokia, yeniden HMD Global markası altında da olsa akıllı telefon dünyasına geri dönüş yaptı ancak bu sefer de istediği başarıyı yakalayamadı.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Nokia bilgisayar pazarı için vites arttırıyor!

İşte bu sebeple ünlü teknoloji devini neredeyse artık her gün farklı bir alandaki deneme çalışmalarıyla duyuyoruz. Örneğin daha birkaç hafta önce televizyon üretimi ile gündeme gelen Nokia, daha sonra bir oyuncu kulaklığı tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Gerçekten son derece zarif ancak bir o kadar da sade bir tasarıma sahip olan bu kulaklığın akıbeti henüz belli olmadan, kısa bir süre önce de Nokia’nın 5 farklı diz üstü bilgisayar modeli için ortaklık arayışında olduğunu öğrendik.

Nokia, HarmonyOS kullanma söylentilerini yalanladı

Sanmayın ki Nokia’nın yeni denemeleri bununla sınırlı kaldı. Gelen son bilgilere göre Nokia şimdi de bir oyun kontrolcüsü üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonlarla entegre şekilde çalışması planlanan yeni oyun kontrolcüsü hakkında şimdilik detaylı bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak şirkete yakın kaynaklar bu kontrolcülerin 2 farklı model olarak tasarlandığı ancak bu modeller arasındaki tek farkın tasarım tarafında gerçekleşeceğini söylüyor. Bakalım Nokia’nın bu yeni ürünlerini ne zaman kanlı canlı görebileceğiz.

Nokia bilgisayar pazarı için vites arttırıyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir