Ana SayfaHaberNokia Artık Resmi Olarak Microsoft 'un

Nokia Artık Resmi Olarak Microsoft ‘un

Eylül ayında satışa sunulan Nokia firmasına en yüksek teklifi Microsoft firması vermişti. Finlandiyalı telefon devinin o tekliften sonra imtiyaz hakları Microsoft firmasına geçti. Nokia hissedarları bu satışı onaylayarak, resmi değişikliğin gerçekleşmesini sağladılar. Nokia firması artık tamamıyla Microsoft firmasının.

3 Eylül’de satışa sunulan dev telefon markası Nokia’nın yeniden ayaklanması için gerekli olan enerji, Microsoft tarafından sağlanabileceği kararlaştırılmıştı. 7.2 milyar dolarlık teklifte ortamı ısıtan başka bir etki yarattı. Hissedarlar bu satışı dün itibari ile onaylayarak, Nokia firmasına ait olan patentlerin ve hizmetlerin yanında haritalama sistemlerinin de Microsoft firmasına geçmesine onay verdiler.

no

- Reklam -

Financial Times tarafından yapılan habere göre, satışı onaylayan hissedarların oranı yüzde yüz değil. Ama yüzde 99.7’lik bir kısmı satışı onaylamışlar. Bu satışın gerçekleşmesine küçük bir grubun karşı çıktığı söyleniyor. Satışın yapılmasının hukuksal açıdan imkansız olduğu gibi bazı iddialarda bulunsalar da, büyük çoğunluğun onayını alan satış gerçekleşti. 2014 yılının ilk çeyreği içerisinde satış tamamen sonlandırılacak. Microsoft firmasıyla yakından çalışmaya başlayan Nokia firmasında rakamların şaşırtıcı şekilde arttığı gözlenenler arasında. Satışın tamamen sağlanması durumunda Nokia firmasının daha fazla büyüyeceği düşünülüyor. Özellikle Lumia serisinde gözlenen başarıların ileri ki dönemlerde daha fazla olacağı söyleniyor. Ne diyelim? Hayırlı olsun.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting