Android Oreo güncellemesi alacak olan Lenovo cihazları

oreo

Akıllı telefon pazarının yükselen isimlerinden biri olan Lenovo, Android Oreo güncellemesi alacak olan bazı modellerini açıkladı. İşte detaylar.

Özellikle Motorola’yı bünyesine kattıktan güç kazanan Lenovo, akıllı telefon pazarındaki payını da arttırmayı başarmıştı. Çinli üretici donanım tarafında olduğu kadar yazılım tarafında da güven veriyor. Lenovo’dan yapılan açıklamada orta segmentteki bazı modellerin de Android Oreo güncellemesini alacağı belirtildi.

Bu modellerin, Lenovo K8, Lenovo K8 Note ve Lenovo K8 Plus olduğu açıklandı. Hali hazırda Android 7.0 Nougat kullanan bu üç cihazın da Android 8.0 Oreo’ya güncelleneceği belirtildi. Bu durum, cihaz sahiplerini sevindirebilir. Ancak ufak bir sorun var. Zira üretici firmanın verdiği bilgiye göre Android Oreo güncellemesinin bahse konu cihazlara gelmesi neredeyse 10 ayı bulacak.

Lenovo yetkilileri, güncellemenin 2018’in Haziran’ında yayınlanacağını belirtti. Açıkçası bu tarihin hayli geç olduğu açıkça ortada. Zira Lenovo bu güncellemeyi yayınladıktan sadece bir kaç hafta sonra Google muhtemelen Android 9.0’ı tanıtacaktır.

Açıkçası Lenovo’nun söz konusu cihazlara Android Oreo güncellemesini neden bu kadar geç getireceği merak konusu. Bazı kesimler belirtilen tarihlerde bir yanlışlık olabileceğini savunuyor. Fakat Lenovo’dan konu hakkında bir açıklama ya da düzeltme gelmedi.

Sonuç olarak Lenovo, K8, K8 Plus ve K8 Note için Android 8.0 Oreo güncellemesinin geleceğini açık bir şekilde ifade etti. Bu cihazların kullanıcıları 10 ay sonra bekledikleri güncellemeye kavuşabilecekler.