Nokia 3.2 ve 4.2 nihayet satışa sunuluyor

nokia 3.2

HMD Global’in geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Nokia 3.2 ve 4.2 modelleri nihayet satışa sunuluyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Son dönemde akıllı telefon sektöründe önemli adımlar atan HMD Global, geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresi’nde orta segmente hitap eden modellerle kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

Yeni Hyundai KONA

Nokia’yı bünyesine kattıktan sonra, takip ettiği doğru stratejiler sayesinde kısa sürede en çok sevkiyat gerçekleştiren ilk 10 isim arasına giren HMD Global, model yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Uygun fiyatlı Nokia modelleri satışa çıkıyor

Finli teknoloji şirket, MWC 2019 kapsamında bir dizi yeni model tanıtmıştı. Nokia 3.2 ve 4.2 de tanıtılan modeller arasında yer alıyordu. Fakat Mayıs ayına yaklaşmamıza karşın hala bu modellerden haber alınabilmiş değil.

Geçtiğimiz gün HMD Global’in Hindistan sitesinde bu modeller ilk kez listelendi. Genelde HMD bu ülkede listelediği modelleri 1 – 2 gün içerisinde satışa sunuyor. Dolayısıyla genel kanı Nokia 3.2 ve 4.2 modellerinin de önümüzdeki bir kaç gün içerisinde raflardaki yerini alacağı yönünde.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. 3.2 modelinde Snapdragon 429 yonga seti kullanılırken 4.2 modelinde ise Snapdragon 439 yonga seti tercih edilmişti. Her iki telefon da kutudan ilk çıktığında Android Pie ile çalışacak.

Muhtemelen HMD Global bu modellerini ilk olarak Hindistan gibi geri kalmış ülkelerde satışa sunacaktır. Daha sonra ise Asya’nın geneli ve Avrupa’da raflardaki yerini alacaktır.

1500 TL altına alınabilecek en iyi telefonlar için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir