Ana Sayfa Dedikodular Nissan Leaf' de Yeni Keşif

Nissan Leaf’ de Yeni Keşif

Nissan Leaf modeli için yeni batarya tasarımı ile sıcaklığı yenmiş gibi görünüyor. Bu yeni pil hücreleri üretime gittiği takdirde, Nisan 2014 de kullanılıyor olacak.

Nissan, Arizona gibi aşırı farklı iklimlerde yaşayan kullanıcıları için yeni bir batarya sistemini test ediyor. Bu sistem ile Nissan, öldürücü güneybatı sıcağını sırtlayacak gibi görülüyor.

Leaf Batarya
Leaf Batarya

Nissan yöneticileri, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için yeni teknolojiler ile ilgili 10 pil üreticisi sahibi ile bir araya gelerek bir toplantı yaptı. Toplantı, Nissan’ ın, farklı kimyasal hücrelere sahip olan lityum-iyon bataryayı test ettiğini ortaya çıkardı. Testler, pillerin  45 santigrat derecelik iç sıcaklığa konulması ile başladı. Nissan’ ın küresel elektrikli otomobil satış başkan yardımcısı Hayes’ e göre, yüksek sıcaklıklarda kapasitesinin bozulması daha ılıman iklimlerde işletilen birçok pillerden daha farklı değil. Ancak Heyes sözlerine, test sıcaklıklarının normalin çok üstünde test edildiğini de sözlerine ekledi.

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Eğer pillerde bir bozulma meydana gelirse, kapasite kaybını önlemek için yeni bataryalar devreye girecek. Ancak yeni bataryaların tüm Leaf modellerinde monte olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Nissan üretime geçtiği takdirde, yeni modelin Nisan 2014 de satışa sunulması bekleniyor ancak mevcut kullanıcılar için bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor ve eğer kullanıcılar isterse belirli bir ücret karşılığında mevcut bataryalarını değiştirebiliyorlar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting