Ana SayfaGenelNintendo şimdilik yeni bir konsol düşünmüyor

Nintendo şimdilik yeni bir konsol düşünmüyor

Kısa bir süre önce OLED ekranlı Switch modelini satışa sunan Nintendo yeni bir konsol için şimdilik erken olduğunu düşünüyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Nintendo şimdilik yeni bir konsol düşünmüyor. Konsol sektöründeki en tecrübeli isimlerden biri olan Nintendo, 2017 yılında satışa sunduğu Switch ile iyi bir tempo yakaladı. Japon konsol devi iki nesil önce geliştirdiği Wii ile rekor üzerine rekor kırmış ve oyun sektörüne adeta yön vermişti.

Wii’nin ardından gelen Wii U ise büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. 2013 yılında çıkan konsol satış rakamlarında afallayınca, 3 parti oyun geliştiricileri tarafında da aradığı desteği bulamadı. Nintendo’nun en kötü satış yapan konsollarından biri olan Wii U, 2017’de yerini Switch’e bıraktı. Nintendo Switch hibrit yapısıyla sektöre yeni bir soluk getirdi ve kısa vadede önemli satış rakamlarına ulaştı.

Doom Eternal Nintendo Switch incelemesi

Nintendo şimdilik yeni bir konsol düşünmüyor

Nintendo aradan geçen 4 yıllık zaman içerisinde Nintendo Switch Lite ve Nintendo Switch OLED’i de satışa sundu. Geçtiğimiz günlerde Nintendo yetkililerinin katıldığı bir panelde, kısa vadede yeni bir konsolun gelip gelmeyeceği soruldu.

Nintendo yetkilileri Switch’in hala satış rakamları bazında diri bir performans sergilediğini ve bu anlamda yeni bir konsol için erken olduğunu vurguladılar.

Görünen o ki yeni bir Nintendo konsolu için önümüzde en az 3 yıl daha var. Yani yeni Nintendo konsolunu 2024 gibi görmeyi bekleyebiliriz.

Kasım ayında bu kripto paralar sert yükseliş yakalayabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting