Ana SayfaDonanımNikon kamera üretimini sonlandırabilir: İşte merak edilen detaylar

Nikon kamera üretimini sonlandırabilir: İşte merak edilen detaylar

Ortaya çıkan bazı detaylara göre Nikon kamera üretimini sonlandırma ihtimaline sahip. Hadi gelin hem bunun nedenine hem de diğer ayrıntılara birlikte göz atalım.

Nikon kamera üretimini sürekli olarak geliştirmek istedi. Hem lensler hem de kamera çekim açılarına büyük bir önem gösteren şirket ne yazık ki beklediğini alamadı. İşin aslına bakacak olursak son görüntü alma teknolojilerini çok iyi bir şekilde entegre etmesine rağmen yine de satış başarısı yakalayamadı.

Türkiye’deki fotoğrafçılar arasında da çok popüler olan Nikon markası konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre 2020 yılında yaşanan satış problemleri nedeniyle kamera endüstrisinden yavaş yavaş çıkacak. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa bile yine de iddialar kesin diyebiliriz.

Nikon 2020 yılında sert düşüş yaşadı

Dünyanın en büyük fotoğraf makinesi üreticileri içerisinde yer alan bu marka DSLR türünde büyük satış gerilemesine uğradı. Ayrıca hisse değerlerine bakıldığında yine büyük bir geriye doğru gidiş olduğu görülüyor. Fakat ortada çok daha büyük bir problem var.

Nikon kamera üretimini

neredeyse bütün fotoğraf makinesi üreticileri benzer sorunlar yaşıyor. Satış alanında yaşanan problemler nedeniyle diğerleri de piyasadan çekilebilir. Mesela Sony yüzde 35, Canon yüzde 30, Fujifilm yüzde 12 seviyesinde bir pazar payı yakaladı fakat Nikon yüzde 7,5 düzeyinde kaldı

Türkiye’de üretilecek Hyundai Bayon tanıtıldı!

Genel olarak fotoğraf makinesi sektöründe yaklaşık yüzde 12 gibi bir daralma ortaya çıktı. Bu nedenle diğer şirketlerin az veya çok bundan etkilendiği söylenebilir. Nikon muhtemelen birçok fotoğrafçı tarafından büyük bir hüzünle uğurlanacak. Peki siz bu marka hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting