Ana sayfa Akıllı Telefon FaceID, iPhone X üretimini yavaşlatıyor

FaceID, iPhone X üretimini yavaşlatıyor

Apple’ın 3 Kasım’de ön siparişe sunacağı iPhone X üretiminde istenen verim hala elde edilebilmiş değil. İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon pazarının en fazla kar marjına sahip olan ismi Apple, şu aralar iPhone X üretimine yoğunlaşmak istiyor. Çünkü iPhone X, 3 Kasım’de ön siparişe sunulacak. Dahası bu yeni iPhone modelinin kısa süre içerisinde 50 milyon ön sipariş alması bekleniyor. Peki Apple’ın elinde bunu karşılayabilecek stok var mı? İşte bu noktada büyük sıkıntılar mevcut. Çünkü FaceID özelliğinin iPhone X üretimini yavaşlattığı iddia ediliyor.

Bilindiği üzere iPhone X’i diğer iPhone modellerinden ayıran en önemli özelliği ön yüzünde bulundurduğu TrueDepth olarak adlandırılan kamera. FaceID özelliğinin de temel bileşeni olan bu kamera, iki farklı modülden oluşuyor. Apple bu modülleri Romeo ve Juliet olarak adlandırmış. İki modülden biri olmadan sistem verimli bir şekilde çalışmıyor.

İşte bu iki modülden Romeo olarak adlandırılan kısmın üretiminin, Juliet’e oranla çok daha zor olduğu ortaya çıktı. Zira tahmini rakamlara göre günlük üretilen Romeo birimi 100.000’in altında. Dolayısıyla bu günlük iPhone X üretiminin de 100.000’in altında olacağına işaret ediyor.

Peki haftalık 1 milyon iPhone X bile üretilemiyorsa, 50 milyonluk ön sipariş talebi nasıl karşılanacak. İşte Apple’ın bu konuda derin sıkıntı içerisinde olduğu ve ön siparişlerin dağıtımının 2018’in başlarına sarkabileceği dile getiriliyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler