Netflix’e göre Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları


Ülkemizde de son derece popüler olan Netflix, Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları için bir liste yayınladı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Malum ülkemiz 1 Ocak itibariyle sınırsız internete adım attı. Şu aralar hemen hemen tüm kullanıcılar sınırsız internet paketlerinin keyfini sürüyorlar. Peki internet sağlayıcınız satın aldığınız hizmeti size tam anlamıyla sunabiliyor mu?

Örneğin herhangi bir internet servis sağlayıcısından 16 Mbps’lik paket almış olabilirsiniz. Fakat servis sağlayıcınız size her daim bu hızı sunamayabilir.

Peki hız konusunda Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları hangileri? Bu soruya cevap en tecrübeli isimlerden birinden geldi.

Dünyanın bir numaralı video içerik servis sağlayıcısı olan Netflix, Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları için bir liste yayınladı. Peki Netflix bu sıralamayı neye göre yaptı?

Malum Netflix’ten herhangi bir içerik izleyebilmek için internet hızınızın iyi olması gerekiyor. Hali hazırda Netflix’in kullandığı sunucuların performansı hayli iyi olduğu için iş sizin internet hızınızda bitiyor. İşte Netflix Türkiye’yeki kullanıcı kitlesinin içeriklere erişim hızının ortalamasını alarak bu listeyi elde ediyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl da benzer bir liste yayınlanmıştı. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Netflix tarafından hazırlanan Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları listesi ile başbaşa bırakalım.

Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları

1) Turknet

Ortalama Hız: 3.30 Mbps


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin