Ana SayfaGenelNetflix, dikkat çekici yeni özelliğini duyurdu

Netflix, dikkat çekici yeni özelliğini duyurdu

Bir showu sadece beğenmek ile tüm zamanların en iyisi olduğunu düşünmek arasında fark var. Netflix de şimdi yeni öneri algoritması ile bu ayrımı yapmanıza yardım edecek. İşte detaylar.

Netflix yeni geliştirdiği öneri algoritması ile bir showu sadece beğenmeniz ve çok beğenmeniz arasında seçim yapmanıza izin verecek. ikisi arasında ayrım yapabilecek. Akış hizmeti, derecelendirme sistemine “Thumbs Up” seçeneği ekliyor. İzleyiciler, bugünden itibaren tüm cihazlarda geleneksel “Beğenme” simgesinin hemen yanındaki yeni seçeneği fark edebilirler. Normal beğenme seçeneğine ek olarak bu seçenek 2 Thumbs Up sunacak, bu da bir showu çok fazla beğenmeniz anlamına geliyor. 2 Thums Up verdiğiniz showlar neticesinde algoritmanız yeniden şekillenecek.

Netflix, dikkat çekici yeni özelliğini duyurdu

Yeni özellik sayesinde Netflix’in kişiye özel algoritması daha düzenli bir şekilde çalışacak. Örneğin, Russian Doll gibi bir şova çift beğeni vermek, bir kadının başrolde olduğu daha fazla gizem veya dramatik şovun size önerileceği anlamına gelecek. Midsomer Murders gibi bir şovu beğenmek, Netflix’in size daha fazla İngiliz dedektif draması sunacağı anlamına gelecek.

Platformun başparmak tabanlı derecelendirme sistemi, son yıllarda eleştirmenlerden adil bir pay aldı. Platform, beş yıldızlı derecelendirme sistemini 2017’de değiştirdi. İzleyiciler en başta Netflix’in algoritmik sisteminin bozulacağından endişe etmişti ancak böyle bir şey gerçekleşmedi. Platform özellikle Squid Game’den sonra ciddi anlamda popülerlik elde etti. Hal böyle olunca da platform farklı özellikler sunarak mevcut kitlesini korumaya çalışıyor.

Kamera teknolojisi yeniden şekilleniyor: 3 boyutlu görüntüleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting