Ana SayfaGenelNetflix oyun sevdasından henüz vazgeçmiş değil

Netflix oyun sevdasından henüz vazgeçmiş değil

Dünyanın en popüler medya akış platformlarından biri olan Netflix, şu ana kadar herhangi bir başarı emaresi göstermeyen oyun projesini yeni bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor olabilir.

Netflix oyun sevdasından henüz vazgeçmiş değil. Netflix’den bahsederken geçtiğimiz aya kadar “Dünyanın tartışmasız en çok kullanıcıya sahip medya akış platformu” unvanını kullanıyorduk. Ancak bu ay itibariyle şirketin en büyük rakibi olan Disney, üç farklı platformunun ulaştığı toplam kullanıcı sayısıyla Netflix’i geride bıraktı.

netflix oyunları

Buna göre Disney+’ın abone sayısı 152 milyona, ESPN+’ın abone sayısı 22,8 milyona ve Hulu Live TV’nin kullanıcı sayısı ise 46,2 milyona ulaştı. Her üç platformunda sahibi olan Disney için bunun anlamı, 221,1 milyon kullanıcı demek. Netflix’in son kayıplarla birlikte kullanıcı sayısının 220,67 milyonda kaldığı iddia edildiğine göre, toplam bazda liderlik artık Disney’in diyebiliriz.

netflix oyunlari

Netflix oyun sevdasından henüz vazgeçmiş değil

İşte hem kaybolan prestijini onarmak hem de koltuğunu en ciddi rakibinden geri almak isteyen Netflix’in oyun konusundaki ısrarı devam edeceğe benziyor. Buna göre şirket bir taraftan platformda bulunan oyun sayısını yıl sonuna kadar 50 adete taşımayı amaçlarken, diğer bir taraftan ise sisteme yepyeni bir teknoloji kazandırmanın peşinde.

netflix dusus

Netflix’in ilanlarını takip eden bir internet sitesi, Amerikalı teknoloji devinin açık tuttuğu pozisyonlar içinde “bulut oyun tecrübesi” olan kişilere ağırlık verdiğini fark etmiş. Bunun anlamı ise, Netflix video akış sektöründeki avantajını ve tecrübesini bulut oyun sektörüne giriş yaparak kullanmak niyetinde. Ancak bu girişimin akıbetinin nasıl sonlanacağını kimse bilemez.

Lenovo Legion Y70 satışa sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting