Ana SayfaGenelTikTok kredi kartı bilgilerini görebiliyor!

TikTok kredi kartı bilgilerini görebiliyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’un iPhone kullanıcılarını adım adım izlediği ortaya çıktı.

TikTok kredi kartı bilgilerini görebiliyor! Geçtiğimiz haftalarda internet dünyasının gündemine bomba gibi düşen bir gelişmeyle, Facebook ve Instagram’ın uygulama için tarayıcı özellikleri sayesinde kullanıcılarının tüm bilgilerini takip edebildikleri ortaya çıktı. Bu öyle kolaylıkla kabul edilebilecek bir şey değil çünkü bu tarayıcıya eklenen mini bir script sayesinde, her iki sosyal medya devi de kullanıcılarının ekranda bastıkları her tuşun, dokundukları her butonun, altını çizdikleri her metnin detaylı bilgisine sahip olabiliyorlar.

TikTok hakkında şok eden iddia!

İşte iOS bu güvenlik skandalıyla çalkalanırken, benzer yapının TikTok tarafından da kullanıldığı ortaya çıktı. Facebook ve Instagram’da da kullanılan yönteme göre, iPhone kullanıcıları eğer TikTok uygulamasını kullandıkları sırada harici bir linke tıklayıp bu linki de uygulamanın kendi tarayıcısından açarlarsa, işte o andan itibaren TikTok’un gözü kullanıcının dokunacağı ekran zemininde olacaktır. İşin tuhaf yanı, TikTok’ta böyle bir durumun var olduğunu kabul etti ancak bir şartla.

TikTok yanlış bilgilerle savaşmak için kolları sıvadı

TikTok kredi kartı bilgilerini görebiliyor!

TikTok’tan yapılan açıklamaya göre, dahili internet tarayıcısına bir script eklendiği gerçek. Ancak bu script iddia edildiği gibi kullanıcıların hareketlerini takip etmek ve onları kayda almak için değil, tamamen kullanıcı konforunu geliştirmek ve uygulamanın vereceği hatalardan anında haberdar olabilmek için geliştirilmiş.

TikTok hakkında şok eden iddia!

Eğer geçtiğimiz haftalar içerisinde benzer bir suçlama Facebook ve Instagram için de yapılmış olmasaydı, o zaman bu açıklama kabul edilebilirdi. Ancak bu şartlar altında TikTok’un doğru söylediğine gerçekten birileri inanabilecek mi?

Akıllı telefon fiyatları Çin yüzünden artabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting