Netflix Müjdeyi Verdi: Punisher Geliyor!

Marvel Punisher Daredevil Actor Jon Bernthal

Daredevil’ın ikinci sezonunda karşımıza çıkan Punisher, nihayet kendi dizisine kavuşuyor. Netflix, resmi Twitter’dan hesabından Punisher’ın solo dizisinin onayladı.

The Walking Dead’in yıldızlarından Jon Bernthal’ın, dizinin kadrosundan ayrılmasından ve Marvel Televizyon Evreni’ne geçip, Daredevil’ın ikinci sezonunda kilit bir rol kapmasının ardından, pek çok dedikodu vücut buldu. Bu dedikodulardan bazıları Marvel’ın, Cezalandırıcı filminin yeniden çevriminin baş rol koltuğuna sevilen ismi oturtacağına, diğerleri (kesinlikle daha gerçekçi olanlar) ise Punisher’ın kendi dizisine kavuşacağını iddia ediyordu. Geçtiğimiz haftalarda tüm bölümleri yayınlanan Daredevil’da, Jon Bernthal’ın performansının otoritelerden tam not alması, geleceği belirginleştirdi. Marvel’in kült anti-kahramanı kendi serisiyle, 2017’de beyaz cam ile buluşacak.

Punisher
Jon Bernthal

Yayıncı Netflix, resmi Twitter hesabından, “The Punisher is back. Locked and loaded (Cezalandırıcı dönüyor, kilitlendi ve atışa hazır)” ibaresiyle duyurdu.

Jon Bernthal’ın; Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage’dan meydana gelen Defenders’ın Netflix uyarlamasında ise konuk rol üstlenmesi ve baş rol oyuncuları arasında yer almaması bekleniyor. Eh bu da kolayca anlaşılabilir, zira her ne kadar özünde iyi bir adam olsa da, Frank Castle, diğer kahramanların sahip olduğu bazı ahlaki kurallara sahip değil ve canileri, öte dünyaya yollarken pek pişmanlık duymuyor.

Marvel; bu yıl sonunda Luke Cage, 2017 başında ise Iron Fist’i, çizgi roman müdavimlerinin karşısına çıkaracak. Böylece, toplamda 8 televizyon serisi (Daredevil, Punisher, Luke Cage, Jessica Jones, Agents Of SHIELD, Agent Carter, Defenders ve Iron Fist) ile nihai rakip DC’ye meydan okunacak.