Netflix ek ücret konusunda çok ciddi!

Netflix çalışanları

Netflix için büyük sorunların ve büyük değişikliklerin olduğu bir yıl, ancak yayın devi şifre paylaşımı için almayı düşündüğü ek ücret testlerini genişletmeye devam ederse, serin bir yaz geçirebiliriz.

Netflix ek ücret konusunda çok ciddi! Bu hafta, parola paylaşım testlerinin bu yaz ABD’de genişletilip genişletilmeyeceği sorulduğunda, bir Netflix sözcüsü TechRadar’a şunları söyledi: “Dünyanın herhangi bir yerinde değişiklik yapmadan önce bu iki özelliğin Şili, Peru ve Kosta Rika’daki üyeler için de faydasını anlamaya çalışıyoruz. Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok.”

Doğru. Orada yeni bir bilgi yok, ancak sürecin Peru, Kosta Rika ve Şili’deki oldukça küçük testlerin ötesine geçtiğine dair bir gösterge de yok.

Netflix ek ücret

Öte yandan, bu yetersiz yorumlar Amerika’da ve başka yerlerde Netflix şifrenizi arkadaşlarınıza, ailenize ve işyerinde sürekli bunu isteyen adama vermek için özgür olduğunuz anlamına gelmiyor. Yine de, “anlamaya çalışmak” ifadesi Netflix’in yeni ek ücretinin etkisini anlama çabalarının bitmekten çok uzak olduğunu ve en azından önümüzdeki birkaç ay için bunun gerçekleşmeyeceğinin bir göstergesi. Bir süre daha Netflix hesabınızı kullanan herkesin peşine düşüp onlara “kesin şunu!” demenize gerek yok.

Netflix ek ücret

Netflix ek ücret konusunda çok ciddi!

Ancak zaman ilerliyor ve Netflix‘in gerçekten bu programı genişletmekten başka seçeneği yok gibi görünüyor. Netflix‘e göre şu anda 100 milyon hane şifrelerini evin dışında paylaşıyor.

Netflix ek ücret

Netflix‘in abone sorunları sona ermekten çok uzakken – şirket 200.000 abone kaybı bildirdi ve yıl sonuna kadar 2 milyona kadar kaybetmeyi bekliyor – hesap paylaşımı ek ücretinin ABD’de ve başka yerlerde bu yılın sonuna kadar yürürlüğe girmesi çok muhtemel. Yani Netflix, testlerinde bu kadar küçük bir ek ücretin abonelik sayılarını daha da düşürdüğünü ve toplam abone düşüşünü hızlandırdığını keşfetmediği sürece.

Diablo Immortal, yeni özellikler alıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir