Ana SayfaGenelNetflix beş milyar disk gönderdi

Netflix beş milyar disk gönderdi

Hayatına başladığı 21 yıldan sonra Netflix beş milyar disk göndererek bir rekora imza attı ancak bu sayının altı milyar olmayacağı biliniyor.

Hala CD ile film izleyen milyonlarca insan var

1997 yılında kurulduğunda internet üzerinden değil, abonelerine CD’ler ile filmler ulaştıran bir servis ola Netflix, bu hizmetine hala devam ediyor.

Eksisi kadar yoğun olmasa da, internete erişimi olmayan 2.4 milyon abonenin film ve dizileri CD üzerinden almaya devam ettiğini bilmek çoğumuzu şaşırtıabilir. Ancak 2011’de bile bu rakamın 14 milyon kişi olduğunu unutmamak gerekiyor.

Netflix bugün açıkladığı rakamlarla, kurulduğu günden bugüne kadar toplam 5 Milyar adet CD gönderdiğini açıkladı. Ancak artık çok düşen CD abonelik rakamları nedeniyle, 6 milyar CD rakamına ancak 35 sene sonra ulaşacaklarını da açıkladılar.

Öte yandan CD aboneliği Netflix için hala karlı bir iş. Şirket sadece son çeyrekte CD abonelerinden 46 milyon dolar kazandı. Bu da yılda yaklaşık 150 milyon dolara denk düşen bir kazanç anlamına geliyor.

Jon Snow yani Kit Harrington da Marvel evrenine katılıyor

netflix beş

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting