Neo QLED , MICRO LED ve OLED serilerini tanıttı

Neo QLED,

Samsung, 2023 model Neo QLED, MICRO LED ve Samsung OLED serilerini kullanıcılara tanıttı. CES 2023 öncesi tanıtılan yeni özellikler ve modeller, TV ve ekran deneyiminde sınırları yeniden belirliyor.

 Samsung’un en yeni Neo QLED 8K ve 4K televizyon serisi, kullanıcıların her ihtiyacına cevap verebilen premium ekran seçenekleri sunuyor. Yeni Neo QLED serisinin görüntü kalitesi, gücünü Samsung’un gelişmiş Nöral Kuantum İşlemci teknolojisinden alıyor. Nöral Kuantum İşlemci teknolojisi, 14-bit işlem gücü ve yapay zeka (AI) destekli video ölçekleme özelliklerinin yanı sıra Quantum MiniLED aydınlatmalı TV desteğine de sahip. Şekil Uyarlamalı Işık Kontrolü ve Profesyonel Gerçek Derinlik Artırma gibi özellikleriyle üç boyutlu ve en gerçekçi görüntüleri sunabiliyor.

Neo QLED,

2023 model Neo QLED serisi, Samsung’un geliştirdiği yeni Auto HDR Remastering özelliğiyle görüntü netliğini bir üst seviyeye taşıyor. Her sahnede Standart Dinamik Aralık (SDR), Yüksek Dinamik Aralık (HDR) efektlerini gerçek zamanlı olarak analiz edebiliyor. Bunu yaparken de yapay zeka destekli derin öğrenme teknolojisini kullanıyor. Bu sayede SDR özellikli içerikler daha parlak ve canlı hale gelirken, kusursuz bir izleme deneyimi sunuluyor.

Bunların yanı sıra, 2023 model TV ve ekranlarda SmartThings Zigbee & Matter Thread Tek Çipli Modülü, yerleşik hale getirildi. Samsung’un SmartThings Platformu, üst düzey bağlantılı cihaz deneyimi için cihazlar arasında otomatik senkronizasyon sağlıyor. Bu sayede yalnızca Samsung cihazları arasında değil, başka markalara ait cihazlar ve Nesnelerin İnterneti (IoT) prensibiyle çalışan cihazlar arasında da kusursuz bir bağlantı sunuyor. 3 Boyutlu Harita Görünümü ise bağlı ekosistem cihazlarını kontrol ederek izleme fırsatını,evin kuş bakışı haritasını ve tüm SmartThings bağlantılı cihazları gösteriyor.

Neo QLED,

MICRO LED ve Samsung OLED ile gerçek yaşam ve ekran arasındaki sınır kalkıyor

2023 MICRO LED serisi, 50 inçten 140 inçe uzanan farklı boyutlara sahip yeni modelleriyle üst düzey görüntü kalitesi ve ekran seçeneklerini bir arada sunuyor. MICRO LED teknolojisi modüler yapısı sayesinde, kullanıcıların ekranını kendi ortamına dilediği gibi uyarlayabilmesini sağlıyor. MICRO LED serisi çerçevesiz ekranı sayesinde kurulum biçimi fark etmeksizin gerçek yaşamla ekran arasındaki sınırı kaldırıyor.

Samsung, 2023 model OLED serisini 55, 65 ve yeni ultra-geniş 77 inç ekran boyutu seçenekleriyle sunuyor. Yeni OLED serisi, Samsung’un Neo QLED’ler ve Nöral Kuantum İşlemciler için geliştirdiği ‘Quantum Dot’ teknolojisini de barındırıyor. Quantum Dot teknolojisi, OLED teknolojisinin güçlü yanlarını korurken, parlaklık ve renk kalitesini iyileştiriyor. Genişleyen ürün serisi 144Hz yenileme hızının yanı sıra Samsung’un akıllı özelliklerine de sahip. Samsung ayrıca, OLED TV’ler için bir ilk olarak, AMD’nin FreeSync Premium Pro sertifikasyonuyla mümkün olan en iyi OLED oyun deneyimini de vadediyor.

Neo QLED,

2023 yılında gelen GameBar 3.0 güncellemesi, MiniMap Paylaşımı ve Virtual Aim Point gibi özellikleri artık tüm seviyelerdeki oyuncular için sunuyor. MiniMap Paylaşımı sayesinde oyuncular, oynadıkları oyunun mini haritasını herhangi bir ekran üzerinde tek bakışta görüntüleyebiliyor. Virtual Aim Point özelliğiyse, tüm birinci şahıs nişancı (FPS) oyunlarında, oyuncularının işaretleri daha kolay fark ederek en isabeti atışları yapabilmesini sağlıyor.

 Samsung Oyun Merkezi’ne Odyssey serisi gibi Samsung akıllı monitörlerinden ve oyun ekranlarından da erişilebiliyor. Odyssey Ark ile oyuncular ekranlarını diledikleri yönde, dikey veya yatay olarak kullanabiliyor. Oyun tutkunları 55 inçlik 1000R kavisli ekranda en güzel oyunların keyfini en sürükleyici haliyle çıkarabiliyor.

Apple’ın 2024’te Micro-LED Apple Watch’ı piyasaya süreceği söylendi