Ana SayfaGenelNASA, gökyüzünde tanımlanamayan nesneleri inceleyecek

NASA, gökyüzünde tanımlanamayan nesneleri inceleyecek

NASA, gökyüzünde beliren birçok açıklanamayan uçan cismin daha derinden anlaşılmasını istiyor. İşte tüm detaylar.

Ajans, şimdi UAPS (tanımlanamayan hava olayları) olarak bilinen UFO’ları gözlemlemek için bu sonbaharda bir çalışma ekibi kuruyor. UFO’ları bilim kurgu ve komplo teorilerinin bir parçası olarak düşünmek cazip gelse de, NASA duyurusunda “dünya dışı kökenli olduğuna inanılan cisimleri inceleyeceğini” belirtiyor. Ajansın misyonunun odak noktası, veri toplamak ve uzaylılar hakkındaki bilimsel anlayışımızı ilerletmek gibi görünüyor. Bunun pratik bir nedeni de mevcut. Askeri yetkililerin belirttiği gibi, açıklanamayan uçan cisimler – kökeni ne olursa olsun – uçuş güvenliği ve ulusal güvenlik için bir tehdit oluşturabilir.

NASA, gökyüzünde tanımlanamayan nesneleri inceleyecek

Uzay ajansı, “UFO’ların sınırlı sayıda gözlemi şu anda bu tür olayların doğası hakkında bilimsel sonuçlar çıkarmayı zorlaştırıyor. Atmosferdeki tanımlanamayan olaylar hem ulusal güvenliği hem de hava güvenliğini ilgilendiriyor. Hangi olayların doğal olduğunu belirlemek, NASA’nın uçakların güvenliğini sağlama hedeflerinden biriyle uyumlu olan bu tür fenomenleri tanımlamak veya hafifletmek için önemli bir ilk adım sağlar” açıklamasında bulundu.

NASA, UFO’larla ilgilenen tek ABD devlet kurumu değil. Geçen ay, Kongre, 50 yılı aşkın bir süredir UFO’larla ilgili ilk duruşmasını gerçekleştirdi ve Pentagon yetkilileri, UFO raporlarının geçmişte olduğundan daha sık görüldüğünü belirtti. Ulusal İstihbarat Dairesi tarafından geçen yıl yayınlanan bir rapora göre, 2004’ten bu yana Pentagon’a 143’ten fazla tanımlanamayan uçan cisim vakası rapor edildi ve açıklanamadı.

 

Netflix Cyberpunk 2077 anime serisi fragmanı yayınlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting