Motorola Moto G13 sertifika alırken görüldü

Motorola Moto G13

Motorola’nın Moto G serisinin en yeni üyesi olan Motorola Moto G13, Tayland’da NBTC’den sertifika alırken görüldü.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden Motorola, Moto G serisine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi şirket, Moto G10’u şubat ayında resmi olarak tanıtmış; onu nisan ayında piyasaya sürülen Moto G20 takip etmişti. Nisan ayından sonra bu seriye biraz ara veren Motorola, çok yakında yeni bir Moto G modeliyle geri dönecek gibi görünüyor. Çünkü Motorola Moto G13 adını taşıyan yeni bir Motorola telefonu bu hafta Tayland’ın NBTC kurumundan sertifika alırken görüldü.

Motorola Moto G13’ün sertifika alma aşamasına geçmiş olması, telefonun çıkışının oldukça yakın olduğunu gösteriyor. Telefonun teknik özellikleri ve tasarımı hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. NBTC’nin veri tabanında yer alan bilgiler bunun bir 4G telefonu olacağını gösteriyor. Ancak NBTC de telefonun teknik özellikleri hakkında bunun ötesinde bir ipucu sunmuyor.

Motorola Moto G132

Ancak telefon sertifika alma aşamasına geçtiği için teknik özellikleri hakkında merak ettiğimiz soruların cevaplarını önümüzdeki günlerde almayı bekleyebiliriz. Telefonun çıkmadan önce gerekli sertifikaları aldıkça özellikleri hakkında daha fazla detay gün yüzüne çıkacaktır.

Motorola cephesinde şu sıralar gözler Moto X40 ve Moto X40 Pro’ya çevrilmiş durumda. Bu iki telefonun Moto G13’ten önce piyasaya sürülmesi bekleniyor. Moto X40 ve X40 Pro satışa sunulduktan sonra şirket odağını Moto G serisine çevirecek gibi görünüyor.

Apple VR/AR gözlüğü gecikebilir