Mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini tanıtıldı!

apple

Apple bugün gerçekleştirdiği etkinlikte iPhone 12 ve iPhone 12 mini ailesine yeni bir rengi daha dahil etti. Mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini tanıtıldı. İşte detaylar.

Apple tutkunlarının merakla bekledikleri etkinlik geldi çattı. Apple bu akşam düzenlediği etkinlikte yeni iPad Pro ve iMac modellerinin yanı sıra mor renkli iPhone 12 ve 12 mini’yi de tanıttı.

Sizlerin de tahmin edebileceği üzere mor renkli yeni iPhone’un herhangi bir ekstra özelliği yok. Hali hazırda satışta olan diğer iPhone modellerinden tek farkı rengi diyebiliriz.

Elbette Apple mor renkli iPhone modeli ile birlikte kullanılacak aksesuarları da tanıttı. Bu aksesuarlarda da değişen bir şey yok aslında. Sadece silikon kılıfın rengi değiştirilmiş.

mor iphone 12

Mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini tanıtıldı!

Şimdi gelelim asıl soru işaretlerine. Mor renkli iPhone modeli ne zaman satışa sunulacak. Apple’ın açıklamasına göre ön siparişler Cuma günü başlayacak. Satışlar ise 10 gün sonra yani 30 Nisan’da start alacak. Elbette mor renkli bu iPhone modelinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şimdilik netlik kazanmış değil.

Zaten ülkemizde iPhone satışları çok zirvede gitmiyor. Dolayısıyla mor renkli iPhone’un Türkiye’ye gelmesi çok da mühim gibi durmuyor.

Bu arada Apple Capri Blue, Pistachio, Captaloupe ve Amenthyst isimli 4 yeni silikon kılıf duyurdu. Görünen o ki Apple düşük seyreden iPhone 12 ve 12 mini satışlarını arttırmak için farklı yollara yönelmiş.

Redmi oyun telefonu 27 Nisan’da geliyor! İşte detaylar