Milyarderler Servetini Hızlıca Kaybediyor: Buharlaşan Paranın Haddi Hesabı Yok

Milyarderler servetini hızlıca

Milyarderler servetini hızlıca kaybetmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde buharlaşan para dudak uçuklatıyor.

Tüm dünyanın yakından tanıdığı milyarderler servetini hızlıca kaybediyor. Çoktan çok giderken azdan az gittiğini görüyoruz. Fakat bazı milyarderlerin diğerleri ile kıyaslandığında gerçekten de korkunç bir para kaybı yaşadığı ortaya çıktı. Peki kim bu milyarderler.

Milyarderler servetini hızlıca

Listeye baktığımızda ilk sırada Elon Musk olduğunu görüyoruz. Kendisi Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin yöneticisi olarak biliniyor. Fakat onun bir yöneticiden daha ziyade teknolojide en ön sıralarda yer aldığını görüyoruz. Elon Musk her ne kadar teknoloji alanında önemli bir konumda olsa bile yine de 100 milyar dolar kaybetmekten kurtulamadı.

Milyarderler servetini hızlıca eritiyor

Milyarderlerin servetine baktığımızda en çok kaybeden 2. kişinin Mark Zuckerberg olduğunu görüyoruz. Facebook kurucusu 83,5 milyar dolarlık bir zarara sahip. Her ne kadar Facebook’un ismini değiştirip Meta yapsa bile yine de bu onu kurtaramadı. Serveti 42 milyar dolara kadar düştü.

Milyarderler servetini hızlıca

Dünyanın en zengin insanları listesine bakmaya devam ettiğimizde binance kurucusu karşımıza çıkıyor. Onun kaybı ise 81,9 milyar dolara ulaştı. Kripto para piyasasının hızlı bir şekilde dalgalanması Changpeng Zhao için adeta devasa bir kayıp oldu. Her ne kadar dünyanın en zengin 112. insan olarak bilinse bile yine de bu dalgalanmadan kurtulamadı.

Milyarderler kayıp yaşamaya devam ediyor

Amazon kurucusu olarak bilinen Jeff Bezos 76,7 milyar dolarlık kayıp yaşadı. Onun 116 milyar dolar gibi bir servete sahip olduğu biliniyor. Böylece dünyanın en zengin 4. insanı olduğunu görüyoruz. Google kurucuları ise yine benzer oranlarda kayıp yaşadı.

Milyarderler servetini hızlıca kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor. Teknoloji sektörü büyük bir atılım yaptıktan sonra yeniden geriye doğru çekildi. Önümüzdeki en az 2 yıl milyarderler için pek olumlu geçmeyebilir.

Amazon, FTX’in çöküşünü dizi yapıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir