Ana SayfaGenelMilli Eğitim Bakanlığı iddialı: Yapay zekada bir numara olacağız

Milli Eğitim Bakanlığı iddialı: Yapay zekada bir numara olacağız

Farklı tutumlarıyla öne çıkmayı başaran Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “ Yapay zekada bir numara olacağız ” çıkışıyla yine bekleneni yaptı. Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklama detayları bu haberimizde.

Yapay zeka hayatımıza henüz çok yeni giren bir teknoloji olmasına rağmen, ABD ve Çin başta olmak üzere, Dünyanın birçok ülkesi yapay zeka konusunda ciddi atılımlar gerçekleştiriyor. Türkiye ise bu konuda yeterli çalışmaları göstermemesi nedeniyle eleştiriyordu. Ancak Milli Eğitim Bakanı, bu algıyı değiştirebilecek açıklamalar yaptı.

Yapay zekada bir numara olmak için hedef 2040

Yapay zeka konusunda diğer şirketler ve ülkeler daha çok makine üzerine eğilirken, Milli Eğitim Bakanlığı ağırlıklı olarak insana odaklanacaklarını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk sözlerini, “Yapay zekâ stratejimizde son aşamaya gelindi. Yakında kamuoyu ile paylaşacağız. Konusunda uzman isimler hazırlıyor. Zaten elimizde önemli birikim oluştu. Taslak metni tartışmaya açacağız. Her türlü katkıya açığız. 2020-2040: Önümüzdeki 20 yılı düşünüyoruz. Yapay zekâ eğitiminde dünya lideri olacağız. Yapay zekâ ile yapay zekâ çağı için insan odaklı nesiller yetiştireceğiz. Teknoloji şirketleriyle işbirliği yapacağız. Ürün ve süreç odaklı olacağız. Teknoparklarda MEB ofisler açacak. AR-GE yapacağız. Girişimcilik ve inovasyon ekosistemiyle bağlantımızı kuvvetlendirmemiz lazım. Onların mentörlüğüne bazı zamanlarda ihtiyacımız olacak. Teknoparklardaki araştırma ofislerimizde öğretmenlerimiz çalışacak.” diyerek tamamladı.

AnTuTu AI benchmark ile yapay zekanın performansını ölçecek!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU