Ana Sayfa Apple Microsoft'dan Siri Atağı

Microsoft’dan Siri Atağı

Microsoft ile Apple arasındaki rekabet her geçen gün biraz daha artıyor.Bilgisayar ve işletim sistemleri ile başlayan bu savaş Microsoft’un Nokia ‘ yı almasıyla akıllı telefon pazarına sıçramıştı.Şimdi ise Microsoft Apple ‘ daki Siri ‘ye benzer bir yazılım çıkarma niyetinde.

2014 yılının başında Windows Phone 8.1 sürümünü yayınlayacak olan Microsoft, bu sürümde önemli yeniliklerle kullanıcıları etkilemeyi planlıyor. Yazılım devinin bu sürüme sakladığı büyük yeniliklerinden bir tanesi de Siri veya S Voice benzeri bir mobil asistan.

Microsoft siri atağı
Microsoft siri atağı

Microsoft, Halo serilerinden tanıdığımız zeki karakter Cortana, bu kez Windows Phone 8.1’in dijital asistanı olarak karşımıza çıkacak. Bing alt yapısını kullanarak hizmet sunacak  olan Cortana’nın, Windows Phone kullanıcılarına Apple’ın Siri’sinden çok daha akıllıca hizmet veren bir alt yapıda olacağı iddia ediliyor.

Windows Phone 8.1 ile entegre olarak gelmesi beklenen Cortana’nın nasıl çalışacağına veya ne gibi özelliklere sahip olacağına dair bilgiye henüz sahibi değiliz ancak Microsoft’un bu bilgileri daha çok saklayacağını sanmıyorum.Zaten böylesine bir uygulamayı geliştirmesi zorunluluk haline gelen Microsoft’dan havadisler yıl sonuna kalmadan gelir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting