Ana SayfaGenelMicrosoft Xbox Series satışlarından memnun

Microsoft Xbox Series satışlarından memnun

Microsoft yeni nesil konsolları Series S ve Series X’in satışlarından memnun görünüyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Microsoft Xbox Series satışlarından memnun! Yeni nesil konsollar hayatımıza gireli yaklaşık olarak 2 sene geçti. Aradan geçen 2 yıla rağmen hala oyunlardaki görüntü kalitesinde yeni nesle yakışacak bir iyileştirme ile karşılaşmadık. En azından Microsoft tarafında.

Xbox Series X fiyatı

Bilindiği üzere Microsoft yeni nesilde Series S ve Series X olmak üzere iki farklı konsolla karşımıza çıktı. Sony’nin aksine sıfır çıkış oyunu ile bu konsolları satışa sunan Microsoft, Game Pass’ten aldığı rüzgar sayesinde muazzam bir satış başarısı yakaladı.

Xbox Series S

Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Xbox Series’in satışları, bir önceki nesle yani Xbox One’a göre kat ve kat daha iyi gidiyor. Peki sıfır çıkış oyununa rağmen nasıl oluyor da Xbox Series satışları bu kadar iyi gidebiliyor?

Microsoft Xbox Series satışlarından memnun

Bu durumun iki temel nedeni var. Birisi az önce de belirttiğimiz üzere Xbox Series modellerinin Game Pass tarafından destekleniyor oluşu. İkinci neden ise hali hazırda PlayStation stoklarının bir türlü istenilen seviyeye ulaşamamış olması. 2022’nin sonuna gelmiş olmamıza rağmen PS5 pek çok ülkede karaborsa olarak satılmaya devam ediyor.

ünyanın en pahalı konsolu

Teknoloji mağazalarında PS5 bulamayan pek çok oyun sever de yeni nesil konsol tarafında tercihini Xbox Series’ten yana kullanıyor. Haliyle bu durum da Microsoft’un ekmeğine yağ sürüyor.

Twitter, Musk’ın devralması ardından sorunlarla karşı karşıya!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting