Microsoft, Xbox bulut oyunlarını web’de test etmeye başlıyor

Microsoft, Xbox bulut oyunlarını web'de test etmeye başlıyor

Xbox bulut oyunlarının web’de nasıl göründüğünü merak etmenize gerek yok. Verge’e göre Microsoft tarayıcılarda xCloud oyun akışını test etmeye başlıyor. Daha önce oyunları Android cihazlarda denediyseniz deneyim tanıdık gelecektir.

Xbox bulut oyunlarının web sürümü basit bir başlatma ekranına sahip olacak. Bu ekran üzerinden hem son oyunları başlatabilecek hem de Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiniz aracılığıyla oynamak için yeni oyunlar bulabileceksiniz.

Test sürüm şu anda Chrome veya Microsoft Edge gibi Chromium tabanlı tarayıcılarla sınırlı.  Bir iOS cihazındaki deneyimin nasıl olacağının görmeniz biraz zaman alabilir. Microsoft’un oyun için hangi çözünürlüğü kullandığı da belirsiz, ancak şirket 2021‘de bulut altyapısını Xbox Series X donanımına yükseltirken 4K olma olasılığı düşük.

Microsoft, Xbox bulut oyunlarını web'de test etmeye başlıyor

Microsoft, Xbox bulut oyunlarını web’de ilkbaharda sunma sözü vermişti

Microsoft, ilkbaharda iOS ve PC akışını web’de kullanıma sunma sözü vermesine rağmen, test hala sınırlı durumda. Ancak bu çalışmalar teknoloji devinin sözünü tutma yolunda olduğunu gösteriyor. Bunun önemli bir genişleme olacağını söylemek yeterli. Microsoft’un bulut oyunlarının tüm amacı, Xbox oyunlarını oynamak istediğiniz her yerde kullanılabilir hale getirmek. Bu nedenle bir tarayıcı seçeneği, hizmeti çok daha erişilebilir hale getirebilir ve bu 15 dolarlık aylık ücreti çoğaltmalarına zemin hazırlayabilir. Xbox bulut oyunlarını düzenli olarak oynuyorsanız web’de e kullanmaya başlamak için çok az daha beklemeniz gerekecek.