Ana sayfa Oyun Microsoft telefon ve tablet için kontrolcü geliştirebilir!

Microsoft telefon ve tablet için kontrolcü geliştirebilir!

Microsoft, Xbox One’ın bulut servisi için tablet ve telefonlar için kontrolcü geliştirmeye başladı. Peki, bu kontrolcü nasıl görünecek?

Microsoft, geçtiğimiz E3 2019 etkinliğinde bulut tabanlı oyun sistemi olan xCloud’ı bir kez daha sergilemişti. İster Microsoft’un serverlarını isterseniz de evinizdeki Xbox One X’i sunucu olarak kullanabileceğiniz bu sistem, hem PC hem de mobil cihazlarda çalışacak. 2020 yılında kullanıma sunulması beklenen xCloud servisi için Microsoft’un başka planlarının da olduğu ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi mobil cihazların dokunmatik ekranlarında konsol oyunlarını oynamak resmen bir işkence. Firma, bunu bildiği için oyunlarının daha rahat oynanması için kontrolcü geliştirmeye başlamış. Bu kontrolcü Xbox One’ınki gibi direkt sabit olmayacak. Ortadan bölünerek telefon ve tabletlere takılacak olan bu kontrolcünün siyah ve beyaz renk seçeneklerinin olacağı söyleniyor.

İndirime giren Xbox One oyunları – 9 Temmuz haftası

Bu kontrolcülerin henüz ne zaman tanıtılacağı ve fiyatının ne kadar olacağı bilinmiyor. Hem iOS hem de Android tabletler ile uyumlu olması beklenen bu kontrolcüleri iPhone ve iPad’de kullanmak için iOS 13 ve iPadOS 13 kurmanız gerekecek.

Microsoft

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler