Ana SayfaCep TelefonuMicrosoft WP8 İçin Referans Dizaynını 2013 Yılının Ortalarında Çıkaracak!

Microsoft WP8 İçin Referans Dizaynını 2013 Yılının Ortalarında Çıkaracak!

Microsoft ’un uzunca süredir üzerine çalıştığı referans Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefon dizaynı 2013 yılının ortalarına doğru hazır olacak.

Microsoft çıkaracağı referans dizayn ile özellikle Çin’de faaliyet gösteren ufak akıllı telefon üreticilerine örnek oluşturacak. Referans dizayn için Qualcomm firmasıyla birlikte çalışan Microsoft 2013 yılının ikinci yarısında piyasada çok daha fazla sayıda Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefon olmasını istiyor.

Windows-Phone-8 referans diayn
Hali hazırda Çinli akıllı telefon üreticileri Lenovo, Huawei ve ZTE Wİndow Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefonlar çıkaracaklarını duyurdular. Microsoft’un referans dizaynı özellikle yonga seti üreticilerinin oldukça hoşuna gidecek. Yonga seti üreticileri bu referans dizaynı örnek alarak kendi ürünlerini Windows Phone 8 akıllı telefonlar için uyarlayabilecekler. Özellikle Çin’de faaliyet gösteren akıllı telefon tasarım ofisleri de bu dizaynın bitirilmesini dört gözle bekliyor. Referans dizayn tamamlanınca Microsoft bu yeni akıllı telefon ürününün detaylarını tüm üreticiler ile paylaşacak.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU