Ana SayfaHaber2013 Yılında Tablet Satışları Dünya Genelinde 145 Milyonun Üzerine Çıkacak!

2013 Yılında Tablet Satışları Dünya Genelinde 145 Milyonun Üzerine Çıkacak!

ABI araştırma firmasının derlediği rakamlara göre 2013 yılı içerisinde dünya genelinde 145 milyondan fazla Tablet PC satışı gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Firmanın yaptığı araştırmaya göre Apple’ın Mart ayında tanıtmayı planladığı yeni iPad’leri, Samung’un Şubat ayında tanıtmayı planladığı 7, 8 ve 10.1 inç genişliğinde ekrana sahip tabletleri ve Windows işletim sistemiyle birlikte satışa sunulacak tabletler 2013 yılında Tablet PC sektörünün yüzde 19 büyümesine neden olacak. Son dönemde piyasaya sürülen cihazların popülerliği 2013 yılında da tüm hızıyla devam edecek. Windows 8 Tablet PCBu cihazlar arasında satışa sunulacak e-Reader diye tabir edilen ve sadece e-kitap okumaya yarayan ürünlerde yer alıyor. Fakat e-kitap sektörü Amerika’da oldukça büyük ve e-Reader adındaki bu ürünleri domine ediyor. Eğer diğer ülkelerde de içerik konusundaki sorunlar tamamlanırsa bu tarz ürünlerin satışı 2013 yılında da fazlasıyla artış gösterebilir.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU