Ana Sayfa Cep Telefonu Windows Phone’dan iPhone’a Büyük Darbe

Windows Phone’dan iPhone’a Büyük Darbe

Windows’un mobil işletim sistemi Windows Phone yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Piyasaya çıkalı 6 ay civarında olmasına rağmen oldukça popüler olan yeni işletim sistemine sahip akıllı telefonların yılsonunda yüksek satış rakamlarıyla üreticisini memnun etmesi bekleniyor. 

IDC’nin araştırmasına göre Mobil pazarın sadece yüzde 3’üne sahip olan Windows Phone İşletim sistemine sahip akıllı telefonların kullanım oranı günden güne artış gösteriyor. Windows Phone’lu telefonlar şimdiden 7 ülkede iPhone satışlarını geçmiş durumda. Arjantin, Polonya, Hindistan, Rusya, Güney Afrika ve Ukrayna’da 2013 yılının ilk üç ayında daha fazla satılan Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonlar bu başarısıyla gelecek hakkında bilgilerde veriyor. Bu satışların büyük bir bölümü ise Microsoft ile sıkı ilişkiler içerisinde olan Nokia tarafından sağlanmış durumda. Nokia’nın bu konudaki başarısı tartışılmaz bir gerçek. Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlar pazarda durdukça iPhone’un pastasından çalmış gibi gözüküyor. Git gide artan Windows Phone işletim sistemli akıllı telefon sayısına karşılık bakalım Apple ne gibi bir strateji izleyecek.windows-phone-8-phones

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting