Ana sayfa Genel Domino's nakitsiz restoranları teste başladı

Domino’s nakitsiz restoranları teste başladı

Ünlü pizza zinciri Domino’s nakitsiz dünyaya hazırlık amacıyla, nakit paranın geçmediği restoranları test etmeye başladı.

Domino’s nakitsiz ödeme çözümleri

Nakit paranın geçerli olmadığı restoranlarda, kredi kartı, dijital cüzdanlar, PayPal ve Instagift kartları geçerli olacak.

Avustralya’da başlayan test için beş restoran seçildi. Müşteriler bu mağazalardan online sipariş verirken de kapıda nakit seçeneği bulunmuyor.

Avustralya ve Yeni Zellanda CEO’su Nick Knight ise, nakitsiz restoranlarda kasa önünde kuyruk oluşmadığını ayrıca üzerinde nakit taşımayan motokuryelerin daha güvenle hareket ettiğini vurguladı.

Avustralya’da halkın sadece beşte biri nakit kullanıyor ve nakit ödeme yapılacağı zaman mağazadan indirim isteme geleneği bulunuyor. Ayrıca ülkede bu ay yürürleğe girecek yasayla 15 bin doların üzerindeki alışverişlerde nakit kullanımı da yasaklanacak.

Trump Facebook ve Twitter’ı Beyaz Saray’a çağırmadı

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler