Microsoft Surface Pro 6 kendini gösterdi


Microsoft’un gizemli tableti Surface Pro 6’dan nihayet somut bilgiler gelmeye başlıyor. Yeni nesil, selefine göre çok büyük yeniliklere sahip değilmiş gibi duruyor. 

Surface Pro 6 hayal kırıklığı yaratabilir

Microsoft’un yeni tabletini tanıtmasına artık 24 saat kaldı. Bugüne kadar çok fazla sızıntı haberi çıkmayan cihazın yeni detaylarına Roland Quandt ulaştı. Yükseltme ve yenilikler bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak cinsten.

Zira Quandt’ın söylediğine göre Pro 6’nın getireceği en büyük değişiklik yeni renk seçeneği olacak. Tasarımı itibariyle selefinden ayrılması mümkün olmayan yeni nesil, uzun süredir beklenen USB-C portuna da sahip olmayacak. Microsoft, tercihini miniDisplay ve USB-A portlarından yana kullanacak. Çok daha uygun fiyatlı olan Surface Go’nun USB-C’ye sahip olduğunu hatırlatalım.

Öte yandan donanımsal güncellemeler de kimilerini tatmin etmeyebilir. Cihazın teknik özellikleri ne yazık ki detaylı şekilde bilinmiyor ancak Intel Core M işlemcinin yer alması şaşırtıcı olmayacak.

Yazılım tarafında ise, S modunda Windows 10 bizleri karşılayacak. Dileyen kullanıcılar, daha karmaşık ama daha işlevli olan Windows 10 Home’a ücretsiz geçiş yapabilecek. Windows 10 Pro ise herhangi bir şekilde sunulmayacak.

Bakalım Microsoft yarın gerçekleştireceği etkinlikte bir ters köşe yapıp meraklılarını heyecanlandırabilecek mi.

Duracell Powerbank ile şarj derdini unutun!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin