Ana SayfaGaleriMicrosoft Sony ile gerilimi tırmandıracak açıklamalar yapıyor

Microsoft Sony ile gerilimi tırmandıracak açıklamalar yapıyor

Amerikalı teknoloji devi Microsoft, oyun dünyasındaki en büyük rakibi Sony’e çok ağır sözler sarf etti.

Microsoft Sony ile gerilimi tırmandıracak açıklamalar yapıyor. Oyun dünyasının en büyük isimlerinden ikisi konumunda olan Microsoft ve Sony bir kez daha karşı karşıya geldi. İkili arasında artan gerilimin bu seferki nedeni ise, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma anlaşması oldu. Geçtiğimiz aylarda başlayan görüşmeler neticesinde Microsoft ünlü oyun şirketini 69 milyar dolara satın almıştı. Her ne kadar bu alım anlaşması henüz düzenleyici kurum tarafından onaylanmamış olsa da, Ağustos ayı içerisinde bu sorunun da çözüleceği düşünülüyor.

Microsoft, Activision Blizzard hakkında açıklama yaptı

Öte yandan Sony ise, bünyesinde Call of Duty gibi bir efsaneyi barındıran ünlü oyun şirketinin en büyük rakibinin eline geçmesinden son derece rahatsız.

Microsoft, oyun akış cihazıyla 'yeni bir yaklaşım' benimseyecek

Microsoft Sony ile gerilimi tırmandıracak açıklamalar yapıyor

Bugüne kadar birçok platformda bu rahatsızlığını dile getiren Sony’e cevap ise yine Microsoft cephesinden geldi. Resmi kurum hesabından yapılan açıklamayla Sony’i kendisinden korkmakla suçlayan Amerikalı teknoloji devi, Japon şirketi en çok düşündüren şeyin Game Pass servisi olduğunu iddia etti.

Microsoft, oyun akış cihazıyla 'yeni bir yaklaşım' benimseyecek

Gerçekten de Sony, rakibinin bu servisine karşılık geçtiğimiz aylarda PlayStation Plus ve PlayStation Now servislerini yeniden yapılandırmış ancak Gran Turismo 7 gibi son derece önemli bazı oyunlarını bu servislerin dışında bırakmıştı. Bu konuya da değinen Microsoft, Sony’i samimi olmamakla suçlayarak kendisinin asla böyle bir hamle yapmayacağını ve Call of Duty serisinin de yakın zamanda Xbox’a özel kılınması gibi bir planının bulunmadığını ifade etti.

Çip üretimi için ilk adımlar atılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting