Microsoft, EA ve Valve’i Satın Alacak İddiası


Konsol piyasasında rekabet ettiği Sony ve Nintendo’nun gerisinde kalmaya başlayan Microsoft büyük bir hamleye hazırlanıyor. İddiaya göre şirket, Xbox One’ı tekrar rekabetin içine sokmak için dev oyun şirketleri EA ve Valve’i satın almayı planlıyor.

Microsoft’un ilk hedefi EA

Son zamanlarda Xbox One platformuna özel çıkarılan oyunların eksikliği hayli eleştirilmişti. Durumun farkında olan şirketin çözümü ise dev oyun şirketlerini bünyesine katmak. Firmaya yakın kaynakların verdiği bilgilere göre ilk olarak EA ile görüşülecek.

Ayrıca şirketin gündeminde dünyanın en büyük oyun stüdyolarından olan Valve ve son dönemde PlayerUnknown’s Battlegrounds ile büyük sükse yapan PUBG Corp’da bulunuyor. Bu hamle gerçekleşirse Xbox One’ın PS4 ile tekrar rekabet edecek konuma gelmesi bekleniyor.

xbox_game_pass_key_art_us

Şirketin 2014’te 2.5 milyar dolara Minecraft’ı satın aldığını hatırlamakta fayda var. Yinede piyasa değeri bu kadar yüksek oyun devlerini satın alması kolay olmayacaktır. Bakalım gelecek günler bize neler gösterecek.

LG, Sony’nin Yeni Amiral Gemisi İçin Ekran Üretecek


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Microsoft, EA ve Valve’i Satın Alacak İddiası Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. isimsiz dedi ki:

    valve satınn alınrsa steamdaki bütün oyunların fiyatı yükselir mesela cs go 90 tl olur

Sayfa başına git