Ana SayfaGenelMicrosoft Rusya üzerine oynamaya devam ediyor

Microsoft Rusya üzerine oynamaya devam ediyor

Tüm dünyanın ambargo uygulamak için sıraya girdiği Rusya’ya, Microsoft yeni bir yaptırım daha uygulamış olabilir.

Microsoft Rusya üzerine oynamaya devam ediyor. Her ne kadar ilk günlerdeki kadar gündemi meşgul etmese de, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş tüm hızıyla devam ediyor. Tabi, dünyanın dört bir yanından Rusya’ya yaptırım uygulayan ülke ve şirketlerin sayısı da aynı şekilde artıyor. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Rusya’ya ambargo koyan isimler arasındaki yerini alan ancak bunu diğer markalara göre daha yumuşak bir şekilde yapan Microsoft, yeni bir hamle daha yapmış olabilir. Olabilir diyoruz, çünkü şu an bu durum sadece bir iddiadan ibaret.

Microsoft Rusya

Buna göre, Rusya’da son birkaç gündür Windows 10 ve Windows 11’e ilişkin güncelleme, kurulum gibi indirmeleri yapmak isteyen bilgisayar kullanıcıları, bu işlemi yapmak istedikleri sırada “404 Dosya Dizin Hatası” şeklinde bir hata almaya başladılar.

Microsoft Rusya

Microsoft Rusya üzerine oynamaya devam ediyor

Bununla birlikte aynı kullanıcılar Rusya dışı VPN kullanarak aynı işlemi yeniden gerçekleştirmek istediklerinde ise, bu defa söz konusu işlemleri herhangi bir sorun yaşamadan yapabildiklerini ifade ediyorlar. Bu da akıllara acaba Microsoft, Rusya’daki Windows 10 ve 11 sistemlerini tamamen askıya almış olabilir mi sorusunu getiriyor.

Microsoft Rusya

Öte yandan bu durum basit bir sistemsel sıkıntıdan da kaynaklanıyor olabilir. Ancak birçok farklı kanal tarafından Microsoft’a bu durumun bildirilmesine rağmen, Amerikalı teknoloji devinin şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmaması ve sessizliğini korumaya devam etmesi, söylentilerin doğru olabileceğini gösteriyor.

İran, kripto madencilerinin elektriğini kesiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting