Ana sayfa Genel Microsoft Huawei yasağını kaldırtmak istiyor

Microsoft Huawei yasağını kaldırtmak istiyor

Teknoloji devi Microsoft Huawei için ABD tarafından konulan ticaret ambargosonu sonlandırmak istiyor. 

Microsoft Huawei ile ticarete geri dönmek istiyor

Microsoft’un yazılımlarının ve ürünlerinin önemli bir müşterisi olan Huawei’ye koyulan ticaret ambargosu, teknoloji devi için önemli bir zarar anlamına geliyor.

Çin pazarına girmek için Huawei’nin ürünlerini kullanan Microsoft, Trump’ın yasağı nedeniye şimdi Çin’e ürün satmakta zorlanıyor.

Windows’un geliştiricisi şimdi ABD yönetimini, Huawei için uygulanan ambargoyu kaldırmaya çağırıyor. Yazılım devine göre, Huawei telefonlarında Google veya Microsoft uygulamalarının kullanılmasının ABD güvenliğine tehdit oluşturmuyor. Dolayısıyla yazılım devi, Huawei’ye ürün ve hizmet satma yasağının anlamı olduğunu savunuyor.

Huawei ise bu ticaret yasağının şirket için bir varolma savaşına döndüğünü hatırlatıyor. Çin hükumetinin de ABD’ye karşı benzer bir ticaret yasağına hazırlandığının da altı çiziliyor. Bu da ABD şirketlerinin artık Çin’e ürün ve hizmet satmakta zorlanacağı anlamına geliyor.

Netflix çok izlenen filmlere daha büyük ödemeler yapacak

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler