Ana SayfaGenelMicrosoft Flight Simulator boyutu yarı yarıya düştü!

Microsoft Flight Simulator boyutu yarı yarıya düştü!

Microsoft yayınladığı yeni yama ile Microsoft Flight Simulator’un dosya boyutunu düşürdü. İşte yama sonrası Microsoft Flight Simulator boyutu.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve büyük ilgi toplayan Microsoft Flight Simulator için yeni bir yama yayınlandı. Yayınlanan yeni yamanın en büyük özelliği ise oyun boyutunu yarı yarıya düşürüyor olması.

Yama yayınlanmadan önce Microsoft Flight Simulator PC’de yaklaşık olarak 171GB’lık bir alan kaplıyordu. Bu alanın pek çok kullanıcı için büyük bir handikap olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü günümüzde pek çok oyun odaklı PC’de 256GB SSD baz olarak yer alıyor. Dolayısıyla tek bir oyun için bu alanın büyük bir bölümünü harcamak çok da mantıklı değil. Neyse ki yeni gelen güncelleme ile bu sorun da çözülmüş olacak.

Microsoft Flight Simulator boyutu yarı yarıya düştü!

Microsoft’tan yapılan açıklamada 1.16.2.0 yaması ile oyunun boyutunda büyük bir düşüş oluyor. Öyle ki 171GB olan yapım yama sonrasında yalnızca 83GB’lık alan kaplıyor. Microsoft bunu nasıl yaptığını açıklamadı. Yani neresinden bakarsanız bakın 171GB’lık bir yapımı hiç bir detaydan feragat etmeden yarı yarıya az yer kaplayacak kıvama sokmak pek de kolay değil.

Microsoft oyundan bir detayın kaldırılmadığını ve sadece sağlam bir optimizasyon yapıldığını iddia ediyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Oyun şu anda yalnızca PC üzerinde ulaşılabilir durumda. Fakat bu yaz Xbox Series için de çıkacak.

Nintendo Switch fiyatı düşüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU