Ana sayfa Yazılım Microsoft Defender macOS'e geliyor!

Microsoft Defender macOS’e geliyor!

Microsoft, macOS için yeni uygulamasını duyurdu. Windows 10’da yer alan Microsoft Defender çok yakında macOS’e gelecek. Microsoft Defender, Mac bilgisayarları virüslere karşı koruyacak.

Microsoft, Windows bilgisayarları tehditlere karşı korumak için geçtiğimiz yıllarda Windows Defender uygulamasını işletim sistemine entegre etmişti. Microsoft, şimdi de Windows Defender’ı macOS platformuna getirmeye hazırlanıyor.

Microsoft Defender macOS’e göz kırptı!

Apple ile Microsoft arasındaki işbirliği sonrasında Office uygulamaları Mac App Store’a gelmişti. İki firma arasındaki ilişki bu uygulama ile güçlenecek gibi görünüyor.

Microsoft, yaptığı duyuruda Microsoft Defender Gelişmiş Tehdit Koruma (ATP) aracının Mac’e geleceğini resmi olarak açıkladı. Windows Defender adını değiştirecek olan Microsoft,  macOS platformunun güvenliğini üstlenecek.

macOS Mojave temiz kurulum nasıl yapılır?

Mac’e zaten virüs girmez mantığının çok yanlış olduğunu belirtelim. Tüm işletim sistemlerinin bir zaafı vardı. Microsoft da macOS’teki olası tehditleri yeni güvenlik yazılımı ile engelleyecek.

İlk olarak kurumsal alanda kullanılacak olan bu yazılımın daha sonra bireysel kullanıcılara da geleceği düşünülüyor. Office uygulamalarında olduğu gibi bu uygulamanın da Mac App Store’da yayınlanması bekleniyor.

Bakalım ilerleyen günlerde Apple ile Microsoft arasındaki işbirliği sonrasında diğer Microsoft yazılımlarını da macOS’te görebilecek miyiz?

Microsoft Defender

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler