Sony Xperia XZ3 DxOMark puanı nihayet belli oldu!


Sony Xperia XZ3 nihayet DxOMark’ın konuğu oldu. Tam 8 ay sonra Sony Xperia XZ3’ü inceleyen DxOMark ekibi, bu telefonun kamerasının vasat olduğunu açıkladı. İşte Xperia XZ3’ün DxOMark puanı.

Sony, IFA 2018 etkinliğinde karşımıza o dönemim amiral gemisi modeli Xperia XZ3 ile çıkmıştı. Rakipleri çift kameraya yer verirken Sony, Xperia XZ3 modelinde 19 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 değerinde tek kamera kullanmıştı. Bugün ise aradan geçen 8 ayın ardından DxOMark ekibi Xperia XZ3’ün kamerasını mercek altına aldı.

Sony Xperia XZ3 kamerası ile üzdü

DxOMark ekibi Xperia XZ3’ün ortalama puanını 79 olarak açıkladı. 2014 yılında çıkan telefonların aldığı puan ile aynı olan Xperia XZ3, fotoğraf bölümünden 76 puan ve video bölümünden ise 85 puan almayı anca başarabiliyor.

Galaxy S10 Plus DxOMark puanı belli oldu!

Sony’nin rakip firmalara sensör verip rekor kırdırması, ancak kendi telefonlarında çuvallaması üzücü bir durum. Umarız bu durum yeni tanıtılan üç kamera kurulumuna sahip olan Xperia 1 modeli ile değişir.

12 Megapiksel + 12 Megapiksel + 12 Megapiksel çözünürülüğünde üçlü kamera kurulumu ile gelen Xperia 1’in DxOMark’tan 100 ve üzeri puan almasını bekliyoruz.

Sony Xperia XZ3


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin