Microsoft Defender Android için çıktı!

Microsoft Defender

Android için Microsoft Defender antivirüs uygulaması bugün ön izleme olarak yayınlandı. Peki, bu uygulama bizlere neler sunuyor?

Microsoft’un Windows 10’u saldırılara karşı koruduğu Microsoft Defender uygulamasının iOS, Android ve macOS platformlarına geleceği geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Bugün ise Microsoft, Android platformu için uygulamanın önizleme sürümünü indirime sundu. Test aşamasında olan uygulama bakalım Android telefonları hangi saldırılara karşı koruyacak?

Microsoft’un antivirüs çözümü; SMS, WhatsApp, e-posta veya diğer uygulamalar aracılığıyla gönderilen güvenli olmayan web sitelerinin anında engellenmesi için kimlik avı tehditlerine karşı koruyor. Microsoft ayrıca, Defender SmartScreen teknolojisini, kötü amaçlı uygulamaların kullanıcının bilgisi olmadan oluşturmaya çalışabileceği güvenli olmayan ağ bağlantılarını engellemek için de kullanıyor.

iOS 14 ile iPhone’un arkası da dokunmatik oluyor!

Microsoft ilerleyen dönemlerde iOS ve macOS platformları için de virüs koruma çözümü çıkaracak. Ancak Apple’ın işletim sistemleri kapalı bir yapıda olduğu için Android’deki gibi gerçek zamanlı olarak koruma sağlanamayacak. iOS zaten güvenli bir işletim sistemi olduğu için böylesine çözümlere aslında gerek yok.

Microsoft Defender

iOS’e gelse bile tam koruma sağlayamayacağı için pek bir espirisi olmayacak. Muhtemelen Apple ile yakın olan Microsoft, Sandbox kullanarak uygulama içerisindeki verileri de tarayıp zararlı yazılımları tespit etmeye çalışacak.

Şimdiden Microsoft’un ücretsiz antivirüs uygulamasını buradan kayıt yaptırarak indirebilirsiniz. 2020 sonuna doğru tüm platformlar için resmi olarak çıkışını gerçekleştirecek olan uygulama bakalım diğer antivirüs yazılımlarına göre farklı özellikler sunacak mı?


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir