Ana SayfaHaberMicrosoft Covid nedeniyle CES 2022'den ayrıldı

Microsoft Covid nedeniyle CES 2022’den ayrıldı

COVID-19’un artan yaygınlığı katılımcıları korkuttuğu için Microsoft, CES’te fiziksel varlığını bırakmaya karar verdi. Böylece Microsoft’un kararıyla dünyanın en büyük teknoloji şovunu terk eden büyüyen büyük şirketler listesine bir isim daha katıldı. İşte detaylar.

Bir şirket sözcüsü e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Hızla gelişen COVID ortamıyla ilgili en son verileri inceledikten sonra Microsoft, CES 2022’ye şahsen katılmamaya karar verdi.” dedi. Sözcü, Microsoft’un etkinlik durumu değişikliklerini duyurmayı bu şekilde tercih ettiği için tam isimlerini vermeyi reddetti. Bunun yerine, şirket hem Microsoft İş Ortağı İnovasyon Deneyimi hem de Otomotiv Basın Kiti için dijital bir varlığa sahip olacak.

Microsoft Covid nedeniyle CES 2022'den ayrıldı

Microsoft, teknoloji konferansında öne çıkan bir katılımcıydı ve şimdi katılmayacağını söyleyen en son şirket olarak yerini aldı. Eskiden Facebook, GM, Intel, Twitter ve Google olarak bilinen şirket Lenovo, T-Mobile, Amazon, COVID-19 korkularını gerekçe göstererek etkinlikten çekilmişti. Yeni bir varyant popülasyonu süpürürken, hastalık ABD’de tekrar hızla yükseliyor. Dün, CES organizatörleri, gerekli aşı, maske ve ücretsiz hızlı testler ile etkinliğin ne olursa olsun devam edeceği konusunda ısrar etti. Çarşamba günü, etkinliği düzenleyen Tüketici Teknolojileri Derneği, 42 katılımcının iptal ettiğini söyledi. Etkinliğin inatla devam ettirilmesi salgın açısından pek mantıklı bir hareket olmayabilir. Çalışanlarının sağlığını etkinlikten önde tutan şirketler şimdiden çekilmeye başladı diyebiliriz.

Yeni koronavirüs belirtileri belli oldu: Omicron varyantı çok farklı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting