Microsoft Çin’de Zor Günler Geçiriyor

Microsoft Çinde Zor Günler Geçiriyor

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla 18.000 kişiyi işten çıkaracağını duyuran Microsoft, Çin’deki Nokia çalışanlarının tepkisiyle karşılaştı.

Son dönemde girdiği değişim sürecinde radikal kararlar alan ve teknoloji dünyasındaki yerini daha da güçlendiren Amerikalı teknoloji devi Microsoft, dünyanın en önemli pazarları arasında yer alan Çin’de sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Windows 8’in Çin resmi dairelerinde yasaklanmasıyla başlayan sıkıntılı süreç, ülkedeki Microsoft ofislerinin geçtiğimiz günlerde hükümet yetkilileri tarafından soruşturma kapsamında aranmasıyla daha da ciddi bir hal aldı.

Microsoft_DG

Üstelik Çin‘de yaşanan bu olumsuzluklar yetmezmiş gibi, Microsoft‘un başı şimdi de Nokia çalışanları tarafından ülkede başlatan protestolarla dertte. Nokia’nın telefon bölümüne bünyesine katmasının ardından iş güçü gereğinden fazla artan Microsoft, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla 18.000 çalışanı işten çıkaracağını duyurmuştu. İşten çıkarılacak bu 18.000 çalışanın yaklaşık 12.500’ünün Nokia bölümünden olması, firmanın Çin’de çalışan işçilerini de fazlasıyla sinirlendirmiş gibi görünüyor.

Samsung 5. Akıllı Saatini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir