Microsoft Bing Google ve Yandex’e meydan okuyor

Bing vs Google

Microsoft, özel web arama motoru Bing’de önemli bir kilometre taşına ulaştığını duyurdu. Şirket, Bing’deki günlük aktif kullanıcı sayısının 100 milyonu geçtiğini açıkladı.

Microsoft Bing Google ve Yandex’e meydan okuyor. Microsoft’un arama motorundan sorumlu Bölüm Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi’ye göre, haberler şirketin yapay zeka yazılımı Chatbot’u piyasaya sürdükten sadece bir ay sonra geldi. Üst düzey yönetici, şirketin hala “küçük, düşük, tek haneli paya sahip bir oyuncu” olduğunu ancak Bing’in önceden dikkate değer bir oyuncu olmadığı göz önüne alındığında yeni verilerin büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Bing arama motoru yeni

Ancak, en son sürümün piyasaya sürülmesinden sonra, şirketin günlük aktif kullanıcılarının üçte biri arama motoruna yeni gelen kullanıcılardan oluştu.

Bing canli harita

Microsoft Bing Google ve Yandex’e meydan okuyor

Başkan Yardımcısı tarafından verilen röportajda, “Yeni Bing’in bu çekiciliğini, aramanın yeniden icra edilmesi gerektiği görüşümüzün bir doğrulaması olarak ve Arama + Cevap + Sohbet + Özgünlük kavramlarının tek bir deneyimde birleştirilmesinin benzersiz değer önerisi olarak görüyoruz.” İfadeler kullanıldı.

Microsoft Bing

İlginç bir şekilde, kullanıcı artışının bir kısmı da platformu arama motoru için kullanmamış olan insanları içeriyor. Başka bir deyişle, Bing’in günlük ön izleme kullanıcılarının üçte biri, her gün sorguları için chat yapay zekasını kullandı. Dahası, Microsoft, oturum başına üç sohbet ve 45 milyondan fazla sohbet gösteriyor. Tüm bunlar internet kullanıcısının yeni bir serüven aradığını ve bunun geçici bir heves olduğunu gösteriyor olabilir. Ancak eğer aksi bir durum varsa, Google’ın başı fena halde belada demektir.

İşte karşınızda Google Pixel 7a! Özellikleri de ortaya çıktı