Ana SayfaGenelMeta Sheryl Sandberg için karar aşamasında

Meta Sheryl Sandberg için karar aşamasında

The Wall Street Journal’ın haberine göre Meta’nın avukatları, şirket kaynaklarını kötüye kullandığı iddiaları üzerine giden COO Sheryl Sandberg’i araştırıyor.

Meta Sheryl Sandberg için karar aşamasında. Gazete, soruşturmanın “birkaç yıl” geriye gittiğini ve Meta çalışanlarının Sandberg’in kişisel projeleri üzerindeki çalışmalarını incelediğini söylüyor.

Meta

Sandberg şirketten ayrıldığını ilk duyurduğunda, The Wall Street Journal, şirketin  Sandberg’in yaklaşan düğününü planlarken şirket kaynaklarını uygunsuz kullanıp kullanmadığını incelediğini bildirmişti Şimdi, WSJ soruşturmaya biraz daha ışık tuttu.

Meta avukatlarının, Facebook personelinin Sandberg’in vakfı Lean In ile olan ilişkisine ve onun en son kitabı Option B’nin tanıtımına yardımcı olmak için yaptıkları çalışmalara baktığı bildiriliyor.

Facebook ve Instagram'ın ana şirketi, META olarak değiştirecek

Meta Sheryl Sandberg için karar aşamasında

Şirket ayrıca Sandberg’in eski ortağı Activision CEO’su Bobby Kotick hakkında olumsuz bir hikayeyi örtbas etmek için Facebook çalışanlarını kullandığına dair raporları da araştırıyor. Şirket, bu tür çalışmaların Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na düzgün bir şekilde açıklanmaması durumunda ortaya çıkabilecek düzenleyici endişeleri gidermeye çalışıyor olabilir. Rapora göre, Sandberg sonunda “çalışanların kişisel işlerine harcadığı zamanı şirkete geri ödemesi istenebilir”.

Meta Facebook

Soruşturma, Sandberg’in şirket içindeki statüsünün son yıllarda ne kadar değiştiğini de gösteriyor. WSJ’nin belirttiği gibi, hem Sandberg hem de Mark Zuckerberg’in kişisel yaşamları şirkete yakından bağlı. Meta, kişisel güvenlik ve seyahat masrafları için her yıl milyonlarca dolar harcıyor ve her iki yönetici de kişisel projelere yardımcı olmaları için Facebook çalışanlarını görevlendirdi. Sandberg’in şimdi bu eylemler için incelemeye tabi tutulması, etkisinin ne kadar azaldığını gösteriyor.

NASA, gökyüzünde tanımlanamayan nesneleri inceleyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting