Ana Sayfa Haber McDonalds Kullanıcılara Kablosuz Şarj Özelliği Sunacak!

McDonalds Kullanıcılara Kablosuz Şarj Özelliği Sunacak!

Ülkemizde yer alan Fast food mağaza zincirlerinin en büyüklerinden biri olan McDonalds teknolojiye ayak uyduruyor. Teknolojiyi yakından takip eden firma bakın ne gibi yeni bir özelliği sunacak.

McDonalds yeni yapacağı düzenleme ile masalarına farklı telefon şarj cihazları konumlandıracak. Bu şarj cihazları arasında Qi-based destekli kablosuz şarj etme yeteneğine sahip olan akıllı telefonlarda yaralanabilecek. Akıllı telefonların en büyük sorunlarından bir tanesi büyük ekranları ve güçlü donanımları sebebiyle üzerindeki bataryasıyla uzun süre kullanıcılara hizmet edememesi. Bu sorunu gören McDonalds masalarına şarj cihazları ekleyerek müşterilerini bu dertten kurtarmayı hedefliyor. Bu sayede McDonalds ziyaretçileri yanlarında telefon kadar ağır şarj cihazlarını taşımak zorunda kalmadan akıllı telefonlarının bataryasını kolaylıkla doldurabilecekler. MC Donalds Kablosuz şarj
McDonalds’ın bu gelişmiş masaları öncelikle Avrupa’daki şubelerde yapılandırılmaya başlayacak. Şimdilik bu plan içerisinde Türkiye yer almıyor fakat bu masa düzeni kullanıcılar tarafından beğenilirse önümüzdeki günlerde bizdede bu tarz bir yapılanma görebiliriz. Masaların üzerinde Micro USB ve iPhone için şarj aparatları konumlandırılacak. Buna ek olarak Qi-based destekli telefonlarda kablosuz şarj olabilecek. Qi-based destekli akıllı telefonlar arasında Nokia’nın yeni nesil akıllı telefonu Lumia 920 de yer alıyor. Bakalım bu yapılacak değişiklik kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting