Ana SayfaGenelMate 50 serisi için şimdiden talep patlaması yaşanıyor

Mate 50 serisi için şimdiden talep patlaması yaşanıyor

ABD’nin Huawei’ye çeşitli yaptırımlar sonrasında firma büyük yara aldı. Firmanın çıkarmaya hazırlandığı Mate 50 serisi ile işler tersine dönebilir.

Huawei, Mate 50 serisi için çalışmalarına devam ediyor, hem cihaz özellikleri hem de reklam ve kampanyalar ile son zamanlardaki düşüşün önüne geçmeyi hedefliyor. Bilindiği gibi şirket çeşitli yaptırımlar uyguladığından beri şirketin akıllı telefon operasyonları mücadele ediyor ve hatta pazarda büyük bir düşüş gördü. ABD ihracat kurallarındaki değişiklikler nedeniyle, büyük dökümhanelerin ABD merkezli teknolojiyi kullanan en son teknolojileri Çinli teknoloji devlerine göndermesi de yasaklandı. 

Bu nedenle Huawei, 5G yetenekleri devre dışıyken Qualcomm’un en yeni ve en büyük Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’lerini kullanmak zorunda kaldı. Yalnızca 4G Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci, Huawei’nin yaklaşmakta olan 2022 amiral gemisi Mate 50 serisine de güç verecek.

Mate 50 serisi

Marka, akıllı telefon operasyonlarında büyük bir darbe aldığından, şirket yılda yalnızca bir amiral gemisi serisi çıkarmaya odaklanmaya başlamıştı. Şu anda Huawei’nin 4 model içeren Mate 50 serisini 6 Eylül 2022’de piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak duyurudan önce marka, Çin’deki resmi web sitesinden seri için rezervasyon almaya başladı. 

Tüm bu rezervasyonlara baktığımızda, Mate 50 serisi için şimdiden 1 milyondan fazla kişinin kaydolduğunu görebiliyoruz. Başka bir deyişle, bu temel olarak şirketin Çin’deki kendi iç pazarında hala sadık bir müşteri tabanına sahip olduğu anlamına gelir. Adil olmak gerekirse, rezervasyonlar, ön siparişler gibi doğrudan satış anlamına gelmezken, yine de talebin ne kadar fazla olduğunu gösteriyor.

Apple Watch Pro, 47 mm’lik daha büyük bir kasayla gelebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting