Huawei’in 5G sorunu Mate 50 ile giderilecek

Huawei 100W şarj cihazı 3C sertifikası aldı! İşte detaylar

Huawei 5G sorunu bir süredir devam ediyor ve şirket bunu çözmekte çok zorlanıyor. Bu problem Huawei için büyük bir hayal kırıklığına dönüşebilir. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Huawei, ne yazık ki bir türlü istediği seviyeye gelemiyor. Bir dönemlerin büyük akıllı telefon şirketi bugünlerde geri plana düştü. Hatırlayacağınız üzere birçok kişi firma hakkında Samsung katili olarak bahsediyordu. Zirveye oturmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu.

ABD ambargosu ile birlikte Huawei ne yazık ki bir türlü istediği satış rakamlarına ulaşamadı. Şirket 29 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirdiği bir etkinlik ile P50 ve P50 Pro modellerini kullanıcılara sundu. Ancak bu modeller 5G olmadan tanıtıldı.

Huawei 5G sorunu kolay kolay çözülemeyecek

P50 ve P50 Pro modelleri Snapdragon 888 ve Kirin 9000 işlemcilerine sahip. Her ne kadar güçlü çipler olsa bile yine de 5G bulunmaması büyük bir eksiklik olarak görülüyor. Birçok akıllı telefon markası bu teknolojiye adapte oldu bile. Ancak Huawei ABD şirketlerinden hizmet alamadığı için bu teknolojiyi kullanamıyor.

Huawei 5G sorunu

Huawei tarafından geliştirilen bu iki modelin 5G özelliğine sahip olmaması satış rakamlarını önemli ölçüde etkileyecek gibi görünüyor. 5G teknolojisi ile birlikte yüzey akustik dalgaları ve toplu akustik dalgaları kullanılıyor. Bu tür teknolojiler hem performans hem de verimlilik açısından büyük bir destek sunuyor. Ancak bu tür sistemler ABD merkezli şirketler tarafından dağıtılıyor.

Huawei WiFi AX3: WiFi 6 ve NFC dokunarak paylaş özelliğiyle güçlü bir router!

İşte bu sorun Huawei Mate 50 ailesi ile çözülecek.  Mate 50 5G destekli Qualcomm Snapdragon 898 yongasını kullanacak. Bu yeni yonga sayesinde de Huawei 2022 yılının ikinci yarısında 5G akıllı telefon pazarında tekrar boy gösterecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir