Ana SayfaGenelMarvel's Avengers oyunu büyük zarar etti

Marvel’s Avengers oyunu büyük zarar etti

Square Enix tarafından geliştirilen Marvel’s Avengers oyunu büyük zarar etti. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Oyun sektörünün köklü geliştiricilerinden biri olan Square Enix, Marvel’ Avengers’ı duyurduğunda büyük heyecan yaratmıştı. O dönemde her yerde Avengers Endgame fırtınası estiği için beklentiler de çok büyüktü. Lakin hiçbirşey beklenildiği gibi gitmedi.

Square Enix’in oyun için yayınladığı ilk video büyük tepki çekmişti. Bu tepkilerin temel nedeni oyundaki karakterlerin, sinematik evrende yer alan karakterlere benzememesiydi. Yapımcı ekip oyunculardan hayli tepki çekse de karakter düzenlemelerinde herhangi bir düzenlemeye gidilmeyeceğini açıkladı.

- Reklam -

Nitekim Square Enix dediği gibi karakter düzenlemesi yapmadan Marvel’s Avengers’ı PC, PS4 ve Xbox One için satışa sundu.

Marvel’s Avengers oyunu 70 milyon dolar zararda

Açıklanan son mali tablolara göre Marvel’s Avengers büyük oranda zarar etti. Oyunun şimdiye kadar maliyetinin yüzde 70’ini karşıladığı ve Square Enix’in yaklaşık olarak 68 milyon dolarlık zarar yazdığı belirtildi.

Elbette bu zararda Sony, Microsoft ve Steam’in aldığı yüksek payın da sebebi var. Her üç platform da oyun satışlarından yüzde 30 pay alıyor. Yani 100 TL’ye satılan bir oyunun 30 TL’si platform sahibine, 70 TL’si de yapımcı şirkete gidiyor. Bu bağlamda yapımcı stüdyoların kara geçebilmeleri için önemli satış rakamlarına ulaşmaları gerekiyor.

Açık konuşmak gerekirse Square Enix’in bu reddeden sonra işi toparlaması biraz zor görünüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Marvel’s Spider-Man Miles Morales inceleme puanları

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting