Ana SayfaGenelMacOS hızlı güncelleme testleri başladı!

MacOS hızlı güncelleme testleri başladı!

Geçtiğimiz gün gerçekleşen WWDC 2022’deki duyuruların bir parçası olarak Apple, kısaca güvenlik araçlarına iPhone, iPad ve Mac platformları için geçerli olacak Rapid Security Response adlı yeni bir eklemeden bahsetti.

MacOS hızlı güncelleme testleri başladı! Rapid Security Response’un ne olduğu hakkında çok fazla ayrıntıya girilmedi ancak Apple, cihazlarınıza daha da hızlı ulaşan önemli güvenlik güncellemelerine sahip olacağınızı vaat ediyor. Şu anda, iOS ve macOS kullanıcıları, güvenlik güncellemelerini, genellikle .1 veya .0.1 sürüm numaralarıyla birlikte tam sistem yamalarıyla birlikte alıyor;  kullanıcıların bunları indirmesi ve yüklemesi biraz zaman alabiliyor.

macOS 12.3 yeni özellikler ile sunuldu!

Artık Apple, Rapid Security Response güncellemelerinin “standart yazılım güncellemeleri arasında otomatik olarak uygulanabilen” önemli güvenlik geliştirmeleri içerdiğini söylüyor.

Apple, macOS Monterey'de önemli bir hatayı düzeltti

MacOS hızlı güncelleme testleri başladı!

MacRumors, iOS 16 geliştirici beta sürümünü yükleyen kullanıcılar için, yeni güvenlik yapılandırması ve sistem veri dosyalarını uygulamak için “Sistem ve Veri Dosyalarını Yükle” ayarlarının Otomatik Güncellemeler bölümünün altında yeni bir geçiş olduğunu bildiriyor. “Bazı güncellemeler yalnızca iPhone‘unuzu yeniden başlattığınızda etkili olabilir” diyor, bu da bazılarının yeniden başlatma gerektirmeyeceğini gösteriyor.

Apple, SharePlay'i macOS Monterey'e getirdi!

Apple’ın 13.0 sürümünde gelen yeni özelliklerin dökümünün Hızlı Güvenlik Yanıtını içerdiği macOS Ventura’da durum böyle, ancak bu platformda “Bu standart bir yazılım güncellemesi değil. Bu iyileştirmeler, normal güncellemeler arasında yeniden başlatma gerekmeden otomatik olarak uygulanabilir.”

Beta test kullanıcıları halihazırda bu yeni yazılımı kullanıyor.

Asus ROG Phone 6 Pro geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting